8 maja obchodzony jest jako Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. Stanowi doskonałą okazję do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć środowiska bibliotekarskiego, jak i podkreślenia ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.
W związku z tym pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży postanowili nagrać życzenia dla czytelników oraz innych bibliotekarzy. Szczegóły w materiale VIDEO.
Jednocześnie przypominamy, że od 6 maja otwarte dla czytelników są wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych i filie. Wprowadzone zostały jednak zasady korzystania z placówek MBP, które pomogą zachować bezpieczeństwo: