Reklama

Dziś w Śniadowie. Za cztery lata pojedziemy pociągiem z Łomży do Warszawy? [VIDEO i FOTO]

15/03/2024 13:16

- Uruchomienie stałych połączeń kolejowych z Białegostoku do Ostrołęki było moim marzeniem od wielu lat – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego w Śniadowie podczas dzisiejszego przejazdu promocyjnego.

Regularne kursy z Białegostoku do Ostrołęki i z powrotem ruszą od najbliższego poniedziałku, 18 marca. Każdego dnia na tej 111-kilometrowej trasie przewidziano po dwa kursy w każdą stronę, realizowane za pomocą nowoczesnych, spalinowych pojazdów kolejowych, dostosowanych również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- To jest historyczny moment, że zmodernizowano ten odcinek – podkreślił Marek Olbyś. - Myślę, że za cztery lata będzie połączenie z Łomży do Śniadowa. Ten odcinek jest właśnie rewitalizowany.  I to nie koniec zmian. - Jesteśmy po rozmowach z województwem mazowieckim, aby uruchomić połączenie z Łomży do Warszawy – zaznaczył  wicemarszałek.

Teraz czas na zachęcenie ludzi do korzystania z nowego połączenia kolejowego.

- Wszyscy eksperci twierdzą, że do kolei trzeba ludzi namawiać, przyzwyczajać, a także promować poruszanie się tym środkiem lokomocji – wyjaśnił Marek Olbryś. 

W przejeździe promocyjnym wziął udział m.in. Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki. 

- Dzięki temu połączeniu Ostrołęka będzie bliżej Białegostoku. Nasi studenci, przedsiębiorcy i wszyscy mieszkańcy skorzystają z nowego połączenia kolejowego, które prowadzi przez piękne tereny województwa podlaskiego – zaznaczył włodarz Ostrołęki. - My jesteśmy w miejscu, w którym łączą się interesy trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Staramy się więc znajdywać nić porozumienia i współpracy, aby rozwijać atrakcyjną sieć kolejową, z której korzystać mają nasi mieszkańcy. 

Prezydent Ostrołęki liczy na większą ilość połączeń w nowym roku. 

Rozkład jazdy został zaplanowany w taki sposób, aby umożliwić pasażerom łatwe przesiadki na stacjach w celu kontynuacji podróży w kierunku Chorzel i dalej do Olsztyna, jak również w kierunku Białegostoku z Ostrołęki. To krok naprzód w rozwoju regionalnej komunikacji kolejowej, zwiększający dostępność i komfort podróżowania mieszkańców i odwiedzających region.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/03/2024 16:05
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości