Już w piątek koszykarki Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży rozpoczną ważne zmagania. Podopieczne Daniela Chojnowskiego będą gospodyniami Finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.
Pierwszy mecz grupowy o godz. 10:40. Łomżanki zagrają z ekipą SP 2 Kamień. Z kolei o godz. 15:00 ekipa SP 9 podejmie SP 1 Kutno. Oba spotkania odbędą się w hali gospodyń.
Nasze dziewczęta zostały mistrzyniami województwa. W pokonanym polu pozostawiły ekip: MZS Wysokie Mazowieckie, SP 19 Białystok, SP 47 Białystok. W półfinale ograły 35:22 zespół z Wysokiego Mazowieckiego, zaś w finale pokonały 33:30 rywalki z SP 19 Białystok. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Kołakowska, zaś do najlepszej "piątki" zmagań trafiły: Nikola Baczewska oraz Oliwia Kozłowska. Nina Brajczewska otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w drużynie. Zaś wyróżnienie trenera powędrowało do Darii Niebrzydowskiej. Po meczu finałowym rozgrywany był turniej rzutów za trzy punkty, który wygrała zawodniczka z SP 9 Łomża - Nikola Baczewska.
PODZIAŁ NA GRUPY
GRUPA A
SP 5 Lublin, SP 5 Kartuzy, SP 1 Ostrów Wielkopolski, SP Wierzawice
GRUPA B
PSP 5 Brzeg, SP 20 Gorzów Wielkopolski, SP 10 Jelenia Góra, SP 5 Ełk
GRUPA C
SP 1 Kutno, SP Kamień, SP 9 Łomża
GRUPA D
SP 1 Wisła, SP 19 Białystok, SP 56 Szczecin
Mistrzyniami województwa został: Nikola Baczewska, Julia Kołakowska, Oliwia Kozłowska, Daria Niebrzydowska, Nina Brajczewska, Dominika Nadolna, Maja Rezka, Paula Pianko, Lena Wiśniewska, Zuzanna Bar.