Reklama

Ekipa Chojnowskiego rusza po marzenia

13/06/2024 22:09

Już w piątek koszykarki Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży rozpoczną ważne zmagania. Podopieczne Daniela Chojnowskiego będą gospodyniami Finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.

Pierwszy mecz grupowy o godz. 10:40. Łomżanki zagrają z ekipą SP 2 Kamień. Z kolei o godz. 15:00 ekipa SP 9 podejmie SP 1 Kutno. Oba spotkania odbędą się w hali gospodyń. 

Nasze dziewczęta zostały mistrzyniami województwa. W pokonanym polu pozostawiły ekip: MZS Wysokie Mazowieckie, SP 19 Białystok, SP 47 Białystok. W półfinale ograły 35:22 zespół z Wysokiego Mazowieckiego, zaś w finale pokonały 33:30 rywalki z SP 19 Białystok. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Kołakowska, zaś do najlepszej "piątki" zmagań trafiły: Nikola Baczewska oraz Oliwia Kozłowska. Nina Brajczewska otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w drużynie. Zaś wyróżnienie trenera powędrowało do Darii Niebrzydowskiej. Po meczu finałowym rozgrywany był turniej rzutów za trzy punkty, który wygrała zawodniczka z SP 9 Łomża - Nikola Baczewska.  

Reklama

PODZIAŁ NA GRUPY
GRUPA A

SP 5 Lublin, SP 5 Kartuzy, SP 1 Ostrów Wielkopolski, SP Wierzawice
GRUPA B
PSP 5 Brzeg, SP 20 Gorzów Wielkopolski, SP 10 Jelenia Góra, SP 5 Ełk
GRUPA C
SP 1 Kutno, SP Kamień, SP 9 Łomża
GRUPA D
SP 1 Wisła, SP 19 Białystok, SP 56 Szczecin

Mistrzyniami województwa został: Nikola Baczewska, Julia Kołakowska, Oliwia Kozłowska, Daria Niebrzydowska, Nina Brajczewska, Dominika Nadolna, Maja Rezka, Paula Pianko, Lena Wiśniewska, Zuzanna Bar.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości