Reklama

Ekipa z Olszyn z mistrzostwem!

21/10/2025 12:13

Szkoła Podstawowa w Olszynach im. Zesłańców Sybiru triumfowała w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Szachach. Turniej odbył się w Szczepankowie i zgromadził ponad 60 uczestników przy 28 szachownicach.

Rywalizacja trwała ponad cztery godziny i wzięło w niej udział 15 drużyn reprezentujących szkoły z całego powiatu. Po zaciętej walce zwycięstwo przypadło drużynie z Olszyn, wyprzedzając Szkołę Podstawową w Rakowie-Boginiach oraz Szkołę Podstawową w Kupiskach.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Szkoła Podstawowa w Olszynach
2. Szkoła Podstawowa w Rakowie-Boginiach
3. Szkoła Podstawowa w Kupiskach
4. Szkoła Podstawowa w Drozdowie
5. Szkoła Podstawowa w Konarzycach
6. Szkoła Podstawowa w Zbójnej
7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczepankowie
8. Szkoła Podstawowa w Pniewie

Reklama

Wojciech Klimaszewski, współorganizator zawodów, zwraca uwagę na wszechstronny rozwój, jaki dają szachy młodzieży.

Gra w szachy kształtuje myślenie strategiczne, uczy planowania czasu i podejmowania decyzji, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną - podkreśla nauczyciel.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/10/2025 15:24
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości