W miniony weekend w Suwałkach i Białymstoku rozegrane zostały finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Spośród startujących w nich łomżyńskich szkół najlepiej spisała się reprezentacja "Dziesiątki", która w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal.
Jako pierwsi do walki przystąpili zawodnicy z klas 1-6 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, które wzięły udział odbywających się w Suwałkach Igrzyskach Dzieci. Drużyna w składzie: Jan Burnos, Amadeusz Waluk, Maciej Góralczyk i Wiktoria Szczodry uplasowała się 6. miejscu zwyciężając w jednym spotkaniu, dwukrotnie remisując i ponosząc 4 porażki. Indywidualnie najlepiej spisał się najmłodszy w zespole, 10-letni Jan Burnos, który na pierwszej szachownicy wygrał 4 partie.
Tego samego dnia reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki rywalizowała w stolicy województwa w finale Licealiady. Łomżanie - Jakub Firmuga, Maksymilian Dąbrowski, Stanisław Wiszniewski i Anna Dziewa ostatecznie zajęli 7. miejsce w ośmiodrużynowej stawce, ale trzeba przyznać, że poziom tego turnieju był naprawdę wysoki. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał grający na trzeciej szachownicy Wiszniewski, który zdobył 3,5 punktu.
W niedzielę, 7 grudnia w Białymstoku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasze miasto reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 10, która po ubiegłorocznym złotym medalu, stawiana była w roli jednego z głównych faworytów. Tomasz Obrycki, Jerzy Chełstowski, Piotr Cieszewski i Pola Obiedzińska wytrzymali tę presję wygrywając pięć i remisując dwa spotkania i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Dodatkowo Obrycki i Chełstowski, podobnie jak w zeszłym roku, wygrali rywalizację odpowiednio na pierwszej i drugiej szachownicy zdobywając 7 i 6,5 punktu. Dzięki temu sukcesowi łomżanie wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną na wiosnę przyszłego roku.