90 załóg wystartowało wczoraj w offroadowym rajdzie "Sobota w błocie" zorganizowanym przez Stowarzyszenie off road Narew 4x4 Łomża oraz Wygoda Team 4x4 OFF ROAD. Załogi, które przybyły z całego kraju, rywalizowały na terenie Czerwonego Boru w pięciu klasach.
Uczestnicy rajdu rywalizowalu w pięciu klasach:
1. Turystyk – dowolne auta z napędem 4x4 – przypominające fabryczne, zbieranie punktów pieszo
2. Wyczyn – dowolne auta z napędem 4x4 – przypominające fabryczne, bez wyciągarek, koła max 35"
3. Wyczyn z wyciągarką – auta z napędem 4x4 przypominające fabryczne, jedna wyciągarka elektryczna, koła max 35"
4. Extreem – dowolnie przerobione auta, bez podziału na rodzaj / ilość wyciągarek, koła max 42"
5. Quad - napęd na 4 koła lub dwa
Ich zadaniem było zalliczenie punktów kontrolnych, a po drodze zbieranie pieczątek, których suma przeliczana była na zdobyte punkty i wyznaczała miejsce w końcowej klasyfikacji. Pieczątki umieszczane były w różnych, przeważnie trudno dostępnych miejscach. O ile klasa "Turystyk" miała łatwiej, bo po pieczątki zawodnicy mogli podejść pieszo, o tyle pozostali musieli po nie podjechać, co czasem wydawało się kompletnie niemożliwe. Pieczątki znajdowały się bowiem na przykład po środku stromego wzniesienia lub na samym środku błotnistej niecki, gdzie woda sięgała niemal dachu samochodu. Oczywiście niektórzy odpuszczali, przez co mieli mniej zebranych punktów.
Offroadowcom towarzyszyła nasza ekipa z kamerą, która przygotowała wideorelację z sobotniej imprezy.