W ostatnich dniach odbyła się V edycja turnieju Łomża Gra w Boule. Rozgrywki odbyły się na boulodromach znajdujących się tuż obok „Moje Boisko Orlik 2012” przy ulicy Katyńskiej.
Zebrani uczestnicy grali w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Do grupy finałowej awans uzyskiwało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy eliminacyjnej. Rozgrywka na pierwszy rzut oka może wydawać się niezwykle prosta, jednak w rzeczywistości wymaga wyczucia i doskonałej precyzji. Widać to było już w pierwszych pojedynkach, które do rozstrzygnięcia wymagały niejednokrotnie trzech partii (grano do 7 punktów w danej partii oraz do dwóch wygranych rozgrywek).
Obsadę grupy finałowej poznano po czterech godzinach. Okazję do walki o tytuł mistrza uzyskali: Jacek Dziekoński, Aleksandra Świtaj, Artur Galanek oraz Adam Rzyczkowski.
Ostatecznie po niemal siedmiu godzinach rywalizacji złoty medal i puchar powędrowały do rąk Artura Galanka, który w tegorocznej edycji nie przegrał ani jednej partii i nie stracił ani jednego seta. Po zaciętym pojedynku pomiędzy Jackiem Dziekońskim, a Adamem Rzyczkowskim, srebro dzięki niesamowitym zwrotom akcji zdobył ten drugi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (8:6, 6:8, 5:7). Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Świtaj, która po raz pierwszy wywalczyła awans do fazy finałowej.
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, a czterej najlepsi zawodnicy otrzymali karty podarunkowe do sklepu Martes Sport, puchary oraz zestaw gadżetów od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Artur Galanek
2. Adam Rzyczkowski
3. Jacek Dziekoński
4. Aleksandra Świtaj
fot. MOSiR Łomża