Reklama

Tancerze AKAT-u z Łomży z sukcesami w Elblągu i Pruszkowie. Są kolejne awanse [FOTO]

Tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, mają za sobą bardzo udany weekend startowy. 20 czerwca reprezentanci łomżyńskiego klubu rywalizowali podczas dwóch prestiżowych wydarzeń – Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty” w Elblągu oraz Ligi Tanecznej „Wstawaj i Tańcz” w Pruszkowie, zdobywając medale, wysokie lokaty i awanse do wyższych klas tanecznych.

Największym osiągnięciem były awanse dwóch par. Piotr Kruszewski i Amelia Zakrzewska wytańczyli promocję do klasy D, natomiast Bartosz Wądołowski i Zuzanna Dymnicka uzyskali awans do klasy E.

- Jestem bardzo zadowolona ze swoich podopiecznych. Każdy start to efekt wielu godzin ciężkiej pracy na treningach, a osiągnięte wyniki pokazują, że konsekwencja i zaangażowanie przynoszą efekty. Cieszą mnie nie tylko medale i awanse, ale także postęp, jaki obserwuję u wszystkich naszych tancerzy. Gratuluję zawodnikom i dziękuję rodzicom za wsparcie oraz zaufanie - podkreśla Magdalena Pardo-Baczewska.

Reklama

Podczas turnieju „Pomosty” w Elblągu na podium stanęli m.in. Dawid Zabłocki i Julia Wierzbowska, którzy zajęli trzecie miejsce w kategorii powyżej 15 lat klasy B w stylu standardowym. Drugą lokatę w kategorii powyżej 15 lat klasy C standard wywalczyli Mikołaj Lemański i Weronika Mogielnicka, a Artur Zalewski i Iga Chojnowska uplasowali się tuż za podium.

Podwójne zwycięstwo odnieśli Hubert Brzeziak i Magdalena Sawicka, triumfując zarówno w kategorii Dorośli D Standard, jak i Dorośli D Latin. Na trzecim miejscu rywalizację w kategorii 14–15 lat klasy B Latin zakończyli Henryk Korytkowski i Amelia Zielińska. Brązowe medale zdobyli również Dominik Zabłocki i Amelia Wiktorzak w kategorii 14–15 C Standard oraz Wiktor Zapert i Olga Chodorowska w kategorii 14–15 D Latin.

Reklama

W Pruszkowie dobrze zaprezentowali się także soliści i młodsze pary. Drugie miejsce w kategorii Solo powyżej 15 lat klasy E zajęła Lena Żebrowska, a srebrne medale wywalczyli również Alwin Szczepkowski i Helena Korytkowska w kategorii powyżej 15 lat klasy E. W kategorii 12–13 lat klasy E drugą lokatę zdobyli Kacper Żebrowski i Kornelia Chodorowska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości