Drugie miejsce drużynowo i aż 24 zdobyte medale to osiągnięcia młodych, łomżyńskich adeptów taekwodo podczas rozegranych w minioną sobotę w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego młodzików i dzieci w taekwondo olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta Łomży.
W turnieju uczestniczyło blisko 100 zawodników reprezentujących kluby z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Łomżę reprezentowali podopieczni trenera Pawła Remiszewskiego z klubu MKS Medyk Łomża, którzy znakomicie zaprezentowali się podczas tej imprezy. Młodzi łomżyniacy mierzyli się ze swoimi rówieśnikami w konkurencjach sprawnościowych oraz w walce sportowej.
- Dla najmłodszych dzieci, którym przepisy nie zezwalają na walkę, zorganizowaliśmy dwie konkurencje sprawnościowe po to, aby one też miały frajdę z udziału w pierwszych zawodach i zdobyły swoje pierwsze medale - tłumaczył Jerzy Miller, którego Klub Uczelniany AZS PWSIiP był obok MKS-u Medyk Łomża współorganizatorem zawodów.
Wśród najmłodszych adeptów w konkurencjach sprawnościowych na podium stanęli:
Taudul Maurycy - I i III miejsce Mikołajczyk Filip - II i III miejsce Plona Jakub - II miejsce Jankowski Olek - III miejsce Jadacki Bartosz - III miejsce Etrowicz Natalia - II i III miejsce Piskorski Oliwier - III miejsce Camlet Patryk - I miejsce Sobóta Patryk - II miejsce Walczak Aleksandra - I miejsce.Wśród młodzików w konkurencji walki sportowej na najwyższych miejscach uplasowali się:
Zieliński Jakub - I miejsce Łapińska Agnieszka - I miejsce Skawski Aleksander - II miejsce Sakowski Dawid - II miejsceZawodnicy Medyka zajęli drużynowo II miejsce zdobywając najwięcej ze wszystkich, bo aż 24 medale (7 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych - w sumie 48 pkt) i ustępując tylko jednym punktem klubowi MLKS Wikingowie Pisz. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej z dużo większą stratą zajęli młodzi taekwondziści z klubu Huragan Międzyrzec Podlaski (36 pkt).