W niedzielę 18.01.2015 r. na Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży odbyła się I edycja 2015 zawodów pływackich z cyklu PODSTAWÓWKA NA FALI H2O, których organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W zawodach udział wzięło 90 uczniów ze szkół podstawowych.
W zawodach udział wzięło 90 uczniów ze szkół podstawowych, którzy rywalizowali w stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz w sztafetach. Rywalizacja wśród zawodników i zawodniczek, stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą bardzo dobre wyniki, jakie padały podczas imprezy.
Szczególnie cieszyć mogła postawa najmłodszych pływaków i pływaczek, dla których były to pierwsze tak duże zawody. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale za wywalczone miejsca, natomiast dla pozostałych uczestników czekały pamiątkowe dyplomy.
Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej MOSiR Łomża.