Panie uprawiające swoją ulubioną dyscyplinę sportu to naprawdę bardzo przyjemny widok. Podczas minionego weekendu można go było podziwiać w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zorganizowany został po raz pierwszy Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Kobiet w Łomży.
W turnieju udział wzięło pięć drużyn kobiecych, z czego dwie reprezentowały Łomżę, a kolejne trzy przyjechały z Kolna, Pisza i Ełku.
- Turniej skierowany był głównie do nauczycieli i pracowników oświaty, ale nie tylko, bo przyjęliśmy drużyny mieszane, i do młodzieży szkolnej - tłumaczy Aleutyna Kołos, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, która jako pasjonatka siatkówki podjęła się organizacji imprezy i czynnie brała w niej udział jako zawodniczka.
Jak już wspomnieliśmy, w turnieju wzięło udział pięć zespołów. Rywalizowały one o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który objął imprezę swoim patronatem, a także o nagrody rzeczowe zakupione dzięki hojności sponsorów. O patronat medialny organizatorzy poprosili portal MyLomza.pl, co uczyniliśmy z wielką przyjemnością.
W I Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Łomży najlepsze okazały się miejscowe drużyny. Zwyciężył zespół SPACE Łomża przed UKS 1 Łomża, a najniższy stopień podium zajęły sitkarki z Pisza. Kolejne miejsca zajeły ekipy z Ełku i Kolna.