W sobotę 6 lutego 2016 roku sala sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Śniadowie stała się po raz kolejny areną zmagań piłkarskich. Tego dnia Gmina Śniadowo była gospodarzem I Samorządowego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty Łomżyńskiego.
W imprezie udział wzięli: Wicestarosta Łomżyński – Lech Szabłowski, Przewodniczący Rady Powiatu – Jarosław Kulesza, Burmistrz Nowogrodu – Józef Piątek, Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski, Wójt Gminy Miastkowo – Kazimierz Górski, Wójt Gminy Przytuły – Kazimierz Ramotowski, Wiceprzewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego – Zdzisław Dobrowolski, Kierownik Posterunku Policji w Śniadowie – Leszek Klepacki.
Punktualnie o godz. 10.00 na płycie boiska stawiło się 5 zespołów piłkarskich. W dwóch drużynach: Śniadowo i Przytuły zawodnikami byli wójtowie gmin Rafał Pstrągowski i Kazimierz Ramotowski.
Rozegrano 10 meczów systemem każdy z każdym.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – Starostwo Powiatowe w Łomży,
II miejsce – Gmina Śniadowo,
III miejsce – Gmina Miastkowo,
IV miejsce – Gmina Nowogród,
V miejsce – Gmina Przytuły.
W klasyfikacji indywidulanej tytuł Najlepszego Bramkarza zdobył – Marcin Pieńkowski (Starostwo Powiatowe). Natomiast Najlepszym Strzelcem turnieju został zawodnik gospodarzy – Piotr Dryka.
Atmosfera turnieju była bardzo gorąca. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwało dwóch sędziów liniowych Zdzisław Dobrowolski i Leszek Klepacki. Organizatorzy zapewnili pomoc medyczną. Do dyspozycji gości były napoje i ciepły posiłek.
Według uzgodnień uczestników za rok gospodarzem II Samorządowego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej będzie Gmina Miastkowo.