Reklama

Jacek Piorunek rozdaje prezenty dzieciom w szpitalu w Łomży i zapowiada remont oddziału dziecięcego [VIDEO]

03/06/2024 11:37

Członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek rozdał dziś prezenty dzieciom na oddziale pediatrycznym w Łomży i zapowiedział remont tej części szpitala.

1 czerwca obchodziliśmy w naszym kraju Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji organizowane były różnego rodzaju imprezy poświęcone najmłodszym. Nie zapomniano również o tych, którzy leżą w szpitalu i jak co roku jeden z członków zarządu województwa podlaskiego przybył do dzieci z upominkami.

- Kontynuujemy tradycję rozpoczętą przez naszych poprzedników, a więc na dzień dziecka i na mikołajki rozdajemy prezenty dla dzieci w oddziałach pediatrycznych we wszystkich szpitalach naszego regionu - poinformował Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.

Reklama

Jednak przedstawiciel naszego województwa pojawił się nie tylko z prezentami, ale również z dobrymi wieściami dla szpitala.

- Chciałem przy okazji zobaczyć jak wygląda odział pediatryczny szpitala wojewódzkiego. Szykujemy się tutaj do modernizacji wewnętrznej. Poświęcimy na ten cel prawie milion euro z programu Polska - Litwa. Do tego zaplanowana jest termomodernizacja zewnętrzna oddziału pediatrii i przy okazji również odnowa kuchni. Na to przedsięwzięcie przewidziane jest 9 milinów z  Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy okazji rozmawialiśmy się na temat inwestycji i obsady pediatrii i z tego co udało mi się dowiedzieć wygląda to dobrze - na 20 łóżek mamy 6 lekarzy do tego dochodzą rezydenci, także wszystko jest pod kontrolą - poinformował Jacek Piorunek.

Reklama

Obecnie na oddziale leży 14 chorych, a wraz z nimi przebywają rodzice. Koordynator oddziału dziecięcego dr Marta Kuźmicz liczy na remont, ponieważ bardzo zależy jej, aby warunki dla małych pacjentów i ich opiekunów były jak najlepsze.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/06/2024 11:48
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości