Członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek rozdał dziś prezenty dzieciom na oddziale pediatrycznym w Łomży i zapowiedział remont tej części szpitala.
1 czerwca obchodziliśmy w naszym kraju Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji organizowane były różnego rodzaju imprezy poświęcone najmłodszym. Nie zapomniano również o tych, którzy leżą w szpitalu i jak co roku jeden z członków zarządu województwa podlaskiego przybył do dzieci z upominkami.
- Kontynuujemy tradycję rozpoczętą przez naszych poprzedników, a więc na dzień dziecka i na mikołajki rozdajemy prezenty dla dzieci w oddziałach pediatrycznych we wszystkich szpitalach naszego regionu - poinformował Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.
Reklama
Jednak przedstawiciel naszego województwa pojawił się nie tylko z prezentami, ale również z dobrymi wieściami dla szpitala.
- Chciałem przy okazji zobaczyć jak wygląda odział pediatryczny szpitala wojewódzkiego. Szykujemy się tutaj do modernizacji wewnętrznej. Poświęcimy na ten cel prawie milion euro z programu Polska - Litwa. Do tego zaplanowana jest termomodernizacja zewnętrzna oddziału pediatrii i przy okazji również odnowa kuchni. Na to przedsięwzięcie przewidziane jest 9 milinów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy okazji rozmawialiśmy się na temat inwestycji i obsady pediatrii i z tego co udało mi się dowiedzieć wygląda to dobrze - na 20 łóżek mamy 6 lekarzy do tego dochodzą rezydenci, także wszystko jest pod kontrolą - poinformował Jacek Piorunek.
Reklama
Obecnie na oddziale leży 14 chorych, a wraz z nimi przebywają rodzice. Koordynator oddziału dziecięcego dr Marta Kuźmicz liczy na remont, ponieważ bardzo zależy jej, aby warunki dla małych pacjentów i ich opiekunów były jak najlepsze.