Do zdarzenia z udziałem łosia doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 668 w okolicach Janczewa. Dwie osoby trafiły do szpitala, samochód został uszkodzony, a zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze.
Informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DW nr 668 w Janczewie (gm. Jedwabne), dyżurny łomżyńskiej jednostki policji otrzymał wczoraj przed godz. 7:00. Łoś wbiegł wprost pod jadącą w kierunku Jedwabnego osobówkę. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala, uszkodzony został samochód, a zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.
Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę.
- Dzikie zwierzęta przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność. Samochód osobowy w zderzeniu z potężnym łosiem, zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończą się nawet śmiercią - przekazuje policja.
Reklama
Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpieczych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można wybrać ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych".
fot. KMP Łomża