Policjanci z KMP w Łomży zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierowców. Obu mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących wpadł tuż po 12 w Wiźnie. Kierowcę forda zatrzymali policjanci z miejscowego posterunku.
- W trakcie rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking - podaje policja.
Drugi kierowca został zatrzymany po 15.
- Policjanci z drogówki jadąc ulicą Kolejową zauważyli skodę, którego kierowca rozmawiał przez telefon w trakcie jazdy i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Chwilę później okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie 56-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. 56-latek również stracił prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking.
Łomżyńska policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 56-latek odpowie dodatkowo za popełnione wykroczenia.
zdj. KMP Łomża