Justyna Korytkowska, reprezentująca "PREFBET Śniadowo" Łomża, zajęła szóste miejsce w biegu na dystansie 10 kilometrów w Otwartych Mistrzostwach Polski podczas zawodów "Biegnij Warszawo". Udział w zawodach to powrót lekkoatletki do rywalizacji sportowej po 28 miesiącach przerwy.
Przerwa lekkoatletki, spowodowana była zerwaniem więzadła krzyżowego, rehabilitacją, ciążą a następnie narodzinami córki. Wysokie, szóste miejsce na wymagającej trasie, uzyskała z dobrym wynikiem 36 minut i 25 sekund. Dla lekkoatletki, bieg był sprawdzianem formy i obecnych możliwości zdrowotnych. Sukces cieszy tym bardziej, gdyż zamiarem było osiągnięcie 8-10 miejsca oraz czasu poniżej 37 minut. Sprawdzian formy Justyny można uznać za zaliczony, a osiągnięty wynik utwierdza w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
W planie są teraz 2 lub 3 biegi uliczne i przygotowania do przyszłego sezonu. Jeśli Justynie pozwoli zdrowie, być może powiększy się jej 12-medalowa kolekcja Mistrzostw Polski.