Reklama

Kaliszewski zamieni ŁKS na Koronę Ostrołęka?

27/06/2017 05:02

Tytułowe pytanie zadaje portal Moja Ostrołęka, gdzie znajdujemy informację, że 33-letni pomocnik, który w rundzie wiosennej reprezentował barwy trzecioligowego ŁKS Łomża myśli o przenosinach do beniaminka IV ligi mazowieckiej Korony Ostrołęka. Sprawdziliśmy, co ma do powiedzenia na tę informację łomżyński klub...

Postanowiliśmy zwrócić się z pytaniami bezpośrednio do prezesa ŁKS-u 1926 Łomża Łukasza Uściłowskiego, aby otrzymać informację w tej sprawie z pierwszej ręki. Jak przyznaje nowy prezes klubu, rzeczywiście klub ma nieuregulowane jeszcze zaległe płatności, ale nie oznacza to kłopotów finansowych. Zaległości wynikają ze specyfiki funkcjonowania klubu, który nie otrzymuje pieniędzy regularnie co miesiąc. Dotacja z Urzędu Miejskiego w Łomży podzielona została na dwie transze i w najbliższych dniach na konto klubu trafi właśnie druga część tych środków. Z kolei do końca czerwca wpłyną pieniądze z Browaru Łomża i od jeszcze jednego sponsora, który podobnie jak Browar rozlicza się z klubem w cyklu kwartalnym. Natomiast już w najbliższą środę rada miejska rozpatrzy wniosek Prezydenta Łomży o przesunięcie środków w ramach budżetu na 2017 rok, w celu wsparcia m.in. ŁKS-u kwotą 180 tys. złotych. Wszystkie te środki trafią do klubu w najbliższym czasie i pozwolą nie tylko na spłatę wszystkich zaległości, ale też bieżące funkcjonowanie.

"(...)coraz bardziej realna staje się przeprowadzka piłkarza z Łomży do Ostrołęki i występy w beniaminku IV ligi mazowieckiej - Koronie Ostrołęka. Sam zainteresowany podkreśla, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodniu sytuacji powinna się wyjaśnić" - czytamy w zaprzyjaźnionym z nami ostrołęckim portalu.

Reklama

Zapewne właśnie wymienione wyżej kwestie miał na myśli Marek Kaliszewski mówiąc w rozmowie z Moją Ostrołęką o najbliższych dwóch tygodniach. Tyle bowiem mniej więcej pozostało do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu i podpisania umów z piłkarzami.

- Marek Kaliszewski, kiedy z nim ostatnio rozmawiałem, zadeklarował że chce zostać w ŁKS-ie na kolejny sezon na takich samych warunkach, jak w poprzednim. My również chcemy go w naszej drużynie - wyjaśnia Łukasz Uściłowski.

Kaliszewski to doświadczony boczny pomocnik, który ma za sobą grę w takich klubach jak Pogoń Siedlce czy Radomiak Radom. Do ŁKS-u trafił przed rundą wiosenną sezonu 2016/17 i bardzo szybko wkomponował się w zespół, wyraźnie podnosząc jego wartość sportową. O dośrodkowaniach Kaliszewskiego, po których ŁKS zdobywał ważne gole można dużo opowiadać, albo powiedzieć tylko jedno: trafiają dokładnie tam, gdzie powinny. Najlepiej świadczy o tym ilość asyst, których doświadczony pomocnik w ciągu jednej rundy uzbierał więcej, niż którykolwiek z pozostałych zawodników biało-czerwonych w całym sezonie.

Reklama

W tej sytuacji nic dziwnego, że klub z Ostrołęki chciałby pozyskać takiego piłkarza nie zważając nawet na jego wiek. Korona musi szukać wzmocnień po awansie do IV ligi, ale naszym zdaniem dla Marka Kaliszewskiego jeszcze nie pora na grę na tym poziomie. Na ten moment wydaje się, że III liga jest dla tego zawodnika optymalna. Może za rok-dwa Ostrołęka się doczeka...

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości