Wracamy do sprawy wczorajszego zdarzenia z udziałem ambulansu, który uderzył w drzewo za Szpitalem Wojewódzkim w Łomży. To nawigacja GPS zaprowadziła kierowcę na tyły łomżyńskiego szpitala.
Do zdarzenia z udziałem ambulansu doszło wczoraj wieczorem. Informowaliśmy o tym tutaj: Karetka wjechała w drzewo. Pod szpitalem! [FOTO]
O szczegóły dotyczące zdarzenia zapytaliśmy policję. Z informacji przekazanych nam przez mł. asp. Justynę Janowską wynika, że kierujący karetką posługiwał się nawigacją GPS, która nieprawidłowo pokierowała załogę na tyły łomżyńskiego szpitala. Tam kierowca miał nie dostosować prędkości do warunków panujących na drodze, stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w drzewo, próbując uniknąć zderzenia z zamkniętą i nieużywaną bramą.
Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja i nikomu nic się nie stało. Transportowany pacjent został zabrany drugą karetką. Kierujący białostockim ambulansem był trzeźwy.