Do zdarzenia z udziałem łosia doszło dziś po południu na drodze wojewódzkiej nr 648 Nowogród - Stawisk. Jedna osoba trafiła do szpitala, samochód został uszkodzony, a zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze.
Do zdarzenia doszło około godziny 16.30 na trasie Nowogród - Stawiski.
Łoś wbiegł wprost pod jadącą w kierunku Stawisk osobówkę. W wyniku zdarzenia kierowca dostawczego forda trafił do szpitala, uszkodzony został samochód, a zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.
Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę.
- Dzikie zwierzęta przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność. Samochód osobowy w zderzeniu z potężnym łosiem, zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończą się nawet śmiercią - przekazuje policja.
Reklama
fot. OSP Nowogród