Już dziś o godz. 17.00 w Restauracji Retro w Łomży odbędzie się 4. edycja bezpłatnego cyklu spotkań dla kobiet w temacie profilaktyki nowotworów piersi oraz działań prozdrowotnych. Nie bez przyczyny akcja ma miejsce w październiku, gdyż jest to międzynarodowy miesiąc świadomości nowotworów piersi począwszy od 1985r. Weź udział w wydarzeniu i wraz z jego organizatorami propaguj działania prozdrowotne.
Różowy październik - to nie tylko kolor, to miesiąc budowania międzynarodowej świadomości i profilaktyki nowotworów piersi. Dlatego myśląc globalnie, należy promować profilaktykę i czujność onkologiczną oraz zwiększać świadomość społeczną - działając lokalnie.
To właśnie dzisiaj odbędzie się w Restauracji Retro w Łomży BEZPŁATNE SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem w temacie nowotworów u kobiet. Ich profilaktyki, leczenia oraz powrotu do zdrowia i pełni życia. Wśród specjalistów tych wystąpią:
- lekarz onkolog Magdalena Maksińska-Rybakiewicz,
- lekarz ginekolog Emilia Wojno-Szumowska,
- kosmetolog, linergista Emilia Żelazna,
- dietetyk oraz trener personalny Paulina Hojdeczko.
Spotkanie dedykowane jest każdej kobiecie, która:
-chce zwiększyć swoją świadomość w temacie profilaktyki nowotworowej,
-chce dowiedzieć się, jakich sygnałów, które wysyła nam ciało, nie należy bagatelizować,
-chce poznać i nauczyć się techniki samobadania piersi,
-chce dowiedzieć się, jakie są dostępne badania profilaktyczne, w jakim wieku i jak często można je wykonywać,
- chce dowiedzieć się jak poradzić sobie z emocjami w trakcie choroby swojej lub bliskiej osoby,
- chce dowiedzieć się jak wspierać bliskie osoby dotknięte chorobą nowotworową,
- chce dowiedzieć się jak zadbać o siebie lub bliską osobę w trakcie leczenia onkologicznego,
- chce dowiedzieć się jakie zabiegi może wykonać przed rozpoczęciem leczenia lub w jego trakcie, aby czuć się lepiej,
- chce dowiedzieć się o możliwości rekonstrukcji otoczki i brodawki piersiowej po mastektomii,
- chce dowiedzieć się jak wspierać chorych oraz gdzie szukać pomocy.
Na spotkaniu, odbędą się nieodpłatnie:
- badanie palpacyjne piersi oraz nauka samobadania piersi, które poprowadzi lekarz onkolog Magdalena Maksińska-Rybakiewicz,
- konsultacje z lekarzem ginekologiem Emilią Wojno-Szumowską,
- zapisy na rekonstrukcję otoczki i brodawki sutkowej dla kobiet po mastektomii, które wykona linergistka, Trener Makijażu Permanentnego LTL Emilia Żelazna.
Więcej informacji oraz zapisy pod tel. 512245259
