Reklama

Kobiety-Kobietom. Zbadaj swoje piersi. Już dziś 4 edycja spotkań profilaktycznych dla kobiet

11/10/2024 07:32
PAŹ11

Restauracja Retro w Łomży godz: 17:00

Już dziś o godz. 17.00 w Restauracji Retro w Łomży odbędzie się 4. edycja bezpłatnego cyklu spotkań dla kobiet w temacie profilaktyki nowotworów piersi oraz działań prozdrowotnych. Nie bez przyczyny akcja ma miejsce w październiku, gdyż jest to międzynarodowy miesiąc świadomości nowotworów piersi począwszy od 1985r. Weź udział w wydarzeniu i wraz z jego organizatorami propaguj działania prozdrowotne.

Różowy październik - to nie tylko kolor, to miesiąc budowania międzynarodowej świadomości i profilaktyki nowotworów piersi. Dlatego myśląc globalnie,  należy promować profilaktykę i czujność onkologiczną oraz zwiększać świadomość społeczną - działając lokalnie.

To właśnie dzisiaj odbędzie się w Restauracji Retro w Łomży BEZPŁATNE SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem w temacie nowotworów u kobiet. Ich profilaktyki, leczenia oraz powrotu do zdrowia i pełni życia. Wśród specjalistów tych wystąpią:

Reklama

- lekarz onkolog Magdalena Maksińska-Rybakiewicz,

- lekarz ginekolog Emilia Wojno-Szumowska,

- kosmetolog, linergista Emilia Żelazna,

- dietetyk oraz trener personalny Paulina Hojdeczko.

 

Spotkanie dedykowane jest każdej kobiecie, która:

-chce zwiększyć swoją świadomość w temacie profilaktyki nowotworowej,

-chce dowiedzieć się, jakich sygnałów, które wysyła nam ciało, nie należy bagatelizować,

-chce poznać i nauczyć się techniki samobadania piersi,

-chce dowiedzieć się, jakie są dostępne badania profilaktyczne, w jakim wieku i jak często można je wykonywać,

Reklama

- chce dowiedzieć się jak poradzić sobie z emocjami w trakcie choroby swojej lub bliskiej osoby,

- chce dowiedzieć się jak wspierać bliskie osoby dotknięte chorobą nowotworową,

- chce dowiedzieć się jak zadbać o siebie lub bliską osobę w trakcie leczenia onkologicznego,

- chce dowiedzieć się jakie zabiegi może wykonać przed rozpoczęciem leczenia lub w jego trakcie, aby czuć się lepiej,

- chce dowiedzieć się o możliwości rekonstrukcji otoczki i brodawki piersiowej po mastektomii,

- chce dowiedzieć się jak wspierać chorych oraz gdzie szukać pomocy.

Reklama

 

Na spotkaniu, odbędą się nieodpłatnie:

- badanie palpacyjne piersi oraz nauka samobadania piersi, które poprowadzi lekarz onkolog Magdalena Maksińska-Rybakiewicz,

- konsultacje z lekarzem ginekologiem Emilią Wojno-Szumowską,

- zapisy na rekonstrukcję otoczki i brodawki sutkowej dla kobiet po mastektomii, które wykona linergistka, Trener Makijażu Permanentnego LTL Emilia Żelazna.

 

Więcej informacji oraz zapisy pod tel. 512245259

 

 

 

 

Źródło: Mat. nadesłany Aktualizacja: 11/10/2024 07:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości