Zawodnicy Fight Club Łomża wzięli podczas minionego weekendu udział w kolejnych zawodach. T ym razem toczyli bój na MIĘDZYNARODOWYCH AMATORSKICH MISTRZOSTWACH POLSKI MMA , K1 , ADCC w Gdyni, skąd przywieźli aż cztery tytuły Mistrza Polski!
W pierwszym dniu nasi zawodnicy rywalizowali w formule MMA. Islam Mayrasultanov po wieczornej walce na gali stanął na najwyższym podium w kategorii -61kg w formule full contact. Drugie złoto dla drużyny wywalczył Ahmed Kataev w kategorii – 70kg junior. Drugie miejsc e na podium należało do Wojciecha Krzywdy w kategorii -77kg OFS. Tomasz Chludziński również zdobył srebrny medal w kategorii -77kg turniej pierwszego kroku. Na szyi Daniela Kaczorowskiego zawisł srebrny medal w kategorii -84kg junior natomiast Hubert Sulewski może pochwalić się brązowym krążkiem wywalczonym w kategorii 61kg junior.
- Po niebywale udanym i pełnym emocji dniu nie mogliśmy spocząć na laurach ponieważ na drugi dzień czekała nas rywalizacja w formule ADCC- relacjonują łomżyńscy fighterzy.
Tym razem złoto wywalczył trener Damian Zorczykowski w kategorii -77kg (połączenie dwóch kat. średnio zaawansowanych i zaawansowanych). Wojciech Krzywda bezkonkurencyjnie zdeklasował przeciwników w kategorii -77kg początkujący i do niego również należało najwyższe podium. Na drugim miejscu zakończył turniej Michał Pisarski w kategorii -66kg junior.
- Kolejny raz udowodniliśmy że klub Fight Club Łomża może rywalizować z drużynami z całej Polski i poziomem nie odstawać od innych klubów. W tym roku jest to pierwszy miesiąc startowy, a my możemy pochwalić się już 15 zdobytymi medalami i wygraną na gali w Gołdapi. Aż strach pomyśleć, co będzie na koniec roku ale nie spoczywamy na laurach i bierzemy się do pracy. Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie naszego klubu. Ja jako trener mogę dodać że każda walka przyniosła wiele emocji każdy dał z siebie 100 %.Tym którym się nie powiodło mogę powiedzieć głowa do góry, wiem jak ciężką pracę chłopcy wkładają na treningach i wiem na ile ich stać. Wszystkich chętnych którzy chcieliby nas wspomóc w jakikolwiek sposób zapraszamy do współpracy gdyż każdy z wyjazdów jest bardzo kosztowny a każdy z zawodników sam pokrywa wszelkie koszty - mówi trener Damian Zorczykowski.