Podczas Mistrzostw Polski na 10 000 metrów, jakie rozegrane zostały w Rybniku, drużyna LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA zdobyła tytuł wicemistrzów Polski. Wśród 44 zawodników, jacy stanęli na starcie, byli czterej biegacze PREFBETU. Każdy z zawodników walczył o jak najlepszy wynik ponieważ suma trzech najlepszych czasów liczyła się do klasyfikacji drużynowej.
- Do naszej drużyny liczyły się czasy Mateusza Demczyszaka, Macieja Badurka i Przemysława Dabrowskiego. Czwartemu z naszych zawodników Michałowi Bernardelli do znalezienia się w trójce naszej drużyny zabrakło 2,83 sekundy. Michał przez organizatorów został wstawiony do II serii, którą prawie przez cały dystans musiał sam prowadzić, a w dodatku na samym finiszu zastał „zmieniony" przez zawodnika z Rudy Śląskiej. Demczyszak, Dąbrowski i Bernardelli uzyskali rekordy życiowe, a Badurek zbliżył się do swojej życiówki, tak więc raczej chłopcy niewiele więcej mogli zrobić - objaśnia Andrzej Korytkowski.
Kolejność drużynowa:
Kolejność Indywidualna
Gardzielewski Arkadiusz (WKS ŚLĄSK WROCŁAW)-29:09.16 Nowicki Adam (MKL SZCZECIN) 29:18.32 Malina Dawid (TL ROW RYBNIK) 29:27.10