Po zdobyciu brązowego medalu przez młodych koszykarzy z rocznika 2006, zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi także zostali trzecią drużyną województwa podlaskiego. Tuż za podium uplasowała się drużyna PG6.
Drużyna trenowana przez Wojciecha Kamińskiego i Andrzeja Wojtkowskiego występowała w składzie: Bałęczny Patryk, Boć Damian, Jezusek Wiktor, Piasecki Maciej,Szablanowski Adam,Górski Kacper, Kozłowski Hubert, Raszkiewicz Kacper, Zalewski Alan,Kołakowski Jakub, Modzelewski Adrian i Lipiński Dawid.
- Jeszcze raz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży udowodnili, że należą do najlepszych na Podlasiu w chłopięcej koszykówce. Jest mi niezmiernie miło jako współ trenerowi tych zawodników, że będąc w większości młodszymi tak wspaniale się zaprezentowali i o mały włos nie sprawili małej niespodzianki. W dniu wczorajszym prowadząc drużynę mini koszykarzy myślałem, że będzie łatwiej zdobyć medal z chłopakami młodszymi niż starszymi. Rzeczywistość pokazała zupełnie coś innego. W pojedynku o wejście do finałowej rozgrywki stoczyliśmy bardzo wyrównany pojedynek z gospodarzem SP 9 Białystok i minimalnie im ulegliśmy (a trzeba powiedzieć, że gospodarzom to nie tylko „ściany” pomagają ale i… Po takiej grze wielki „szacun” i wielkie słowa uznania za zwycięstwo w meczu o III miejsce z PG 6 Łomża, który należy do niewygodnego rywala. Nasza wygrana była nie zagrożona ani przez moment. Wielkie brawa dla całej drużyny i wielkie podziękowania dla kolegi po fachu Andrzeja Wojtkowskiego. Zbliżające święta będą dla mnie bardzo wesołe i radosne. Nie zawsze zdobywa się dwa medale dzień po dniu - mówi trener "Dziewiątki" Wojciech Kamiński.
Ostatecznie, mecz o III miejsce pomiędzy łomżyńskimi drużynami SP9 i PG6 zakończył się wynikiem 45:31 na korzyść "Dziewiątki". Najlepszym zawodnikiem SP 9 został Adrian Modzelewski, a PG 6 - Adam Anusewicz.
Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców:
1. SP 5 Bielsk Podlaski
2. SP 9 Białystok
3. SP 9 Łomża
4. PG 6 Łomża