Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon 2015/16 piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża. W meczu pierwszej kolejki biało-czerwoni pokonali na wyjeździe KS Wasilków 1:0. Bramkę w pierwszej połowie zdobył strzałem z rzutu wolnego Albert Rydzewski.
Warunki do gry były dzisiejszego popołudnia podwójnie ekstremalne. Przede wszystkim chodzi tu o pogodę. O godzinie 17.00, kiedy mecz się zaczynał, na termometrach było 35ºC w cieniu! Dodatkowo sprawę utrudniało tragiczne wręcz boisko. Nie dość, że nierówne, to jeszcze bardzo wysuszone, a przez to twarde jak skała.
W tych warunkach raczej trudno o finezyjna grę i składne akcje z podaniami po ziemi. Dlatego trzeba się cieszyć ze skromnego zwycięstwa, bo 1:0 oznacza takie same trzy punkty jak każdy inny zwycięski rezultat. A zwycięstwo podopiecznym trenera Mateusza Miłoszewskiego zapewnił w 31. minucie Albert Rydzewski strzałem z rzutu wolnego. Po strzeleniu gola ełkaesiacy kontrolowali dalszy przebieg gry i z kompletem punktów wracają do Łomży.
ŁKS rozpoczął dzisiejsze spotkanie w składzie: Lipka - Przysowa, Melao, Makowski, Malinowski - Maćkowski, Świderski, Rydzewski, Olesiński - Zaniewski, Sadowski
Na ławce: Wienczatek, Gałązka, Kacprzyk, Kamiński, Brzozowski, Kamienowski, Brutkowski