Reklama

Korupcja w szkole policealnej. Poszukiwana dyrektorka trafiła do aresztu

04/03/2026 12:24

Barbara R., skazana w Łomży za korupcję i przyjmowanie łapówek, trafiła do aresztu po tym, jak została namierzona w Bielsku Podlaskim.

Bielscy kryminalni pojechali do miejskiego szpitala, żeby wykonać czynności służbowe w związku ze zgłoszeniem uszkodzenia ciała mężczyzny. Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzonego oraz jego matkę.

- Kiedy sprawdzili oboje w policyjnych systemach okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez łomżyński sąd. 60-latka miała na koncie przyjmowanie korzyści w związku z pełnieniem funkcji publicznej, z czego uczyniła sobie stałe źródło dochodu oraz oszustwo związane z naruszeniem cudzych praw autorskich- informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

Reklama

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć chodzi o Barbarę R., byłą dyrektorkę nieistniejącej już Policealnej Szkoły nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Została ona aresztowana 14 października 2014 roku w Dzień Edukacji Narodowej na oczach uczniów. Postawiono jej łącznie 742 zarzuty, z czego prawie 730 o charakterze korupcyjnym. Jeden z zarzutów dotyczył naruszenia praw autorskich. Kobieta przywłaszczyła zestaw zadań egzaminacyjnych. 

Barbara R. miała przyjmować korzyści majątkowe od różnych osób w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Były to kwoty nawet do kilku tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach łapówką była biżuteria i inne prezenty.

Reklama

W 2022 roku Sąd Rejonowy w Łomży skazał ją na 4,5 roku więzienia i 20 tysięcy złotych grzywny. Po apelacji Sąd Okręgowy w Łomży skazał Barbarę R. na 3 lata więzienia i ponad 19 tysięcy złotych grzywny.

Kobieta trafiła już do aresztu.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski Aktualizacja: 04/03/2026 12:29
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości