Reklama

Koszykarki Piotrowskiego znów to zrobiły. Ponad "stówkę" rzuciły!

11/02/2026 21:26

Koszykarki UKS 4 Łomża w kategorii U-15 zakończyły sezon ligowy w imponującym stylu. W ostatnim meczu rozgrywek podopieczne trenera Michała Piotrowskiego pokonały MKS Batory 18 Białystok aż 112:50, pieczętując pierwsze miejsce w tabeli i kończąc sezon bez ani jednej porażki.

Łomżyńska drużyna od pierwszego do ostatniego spotkania prezentowała niezwykle ofensywny styl gry. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w każdym meczu sezonu zawodniczki UKS 4 zdobywały ponad 100 punktów. To rzadko spotykane osiągnięcie w rozgrywkach młodzieżowych, które świadczy o wysokiej jakości szkolenia, bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym oraz znakomitej współpracy całego zespołu.

Ostatnie spotkanie z MKS Batory 18 Białystok było prawdziwym pokazem siły łomżyńskiej ekipy. Gospodynie od pierwszych minut narzuciły szybkie tempo gry, agresywną obronę i skuteczny atak. Przewaga rosła z każdą kwartą, a końcowy wynik 112:50 doskonale odzwierciedla różnicę klas oraz dominację UKS 4 Łomża w tegorocznych rozgrywkach.

Reklama

- Jestem ogromnie dumny z dziewczyn. Przez cały sezon ciężko pracowały na treningach, były zdyscyplinowane, ambitne i tworzyły prawdziwy zespół. Wyniki są tego najlepszym dowodem. Teraz jednak nie spoczywamy na laurach – zaczynamy przygotowania do play-offów o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. To będzie dla nas kolejne wielkie wyzwanie, ale wierzę w ten zespół i jego możliwości - podkreślił trener UKS 4 Łomża Michał Piotrowski.

Skład mistrzowskiej drużyny tworzą: Maja Białomyzy, Laura Nikonowicz, Sandra Smaługa, Amelia Zoń, Kamila Kowalska, Alicja Dardzińska, Milena Kuliś, Wiktoria Dąbkowska, Aleksandra Sobierańska, Emilia Trzonkowska oraz Oliwia Tomasiewicz.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości