Koszykarki UKS 4 Łomża w kategorii U-15 zakończyły sezon ligowy w imponującym stylu. W ostatnim meczu rozgrywek podopieczne trenera Michała Piotrowskiego pokonały MKS Batory 18 Białystok aż 112:50, pieczętując pierwsze miejsce w tabeli i kończąc sezon bez ani jednej porażki.
Łomżyńska drużyna od pierwszego do ostatniego spotkania prezentowała niezwykle ofensywny styl gry. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w każdym meczu sezonu zawodniczki UKS 4 zdobywały ponad 100 punktów. To rzadko spotykane osiągnięcie w rozgrywkach młodzieżowych, które świadczy o wysokiej jakości szkolenia, bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym oraz znakomitej współpracy całego zespołu.
Ostatnie spotkanie z MKS Batory 18 Białystok było prawdziwym pokazem siły łomżyńskiej ekipy. Gospodynie od pierwszych minut narzuciły szybkie tempo gry, agresywną obronę i skuteczny atak. Przewaga rosła z każdą kwartą, a końcowy wynik 112:50 doskonale odzwierciedla różnicę klas oraz dominację UKS 4 Łomża w tegorocznych rozgrywkach.
- Jestem ogromnie dumny z dziewczyn. Przez cały sezon ciężko pracowały na treningach, były zdyscyplinowane, ambitne i tworzyły prawdziwy zespół. Wyniki są tego najlepszym dowodem. Teraz jednak nie spoczywamy na laurach – zaczynamy przygotowania do play-offów o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. To będzie dla nas kolejne wielkie wyzwanie, ale wierzę w ten zespół i jego możliwości - podkreślił trener UKS 4 Łomża Michał Piotrowski.
Skład mistrzowskiej drużyny tworzą: Maja Białomyzy, Laura Nikonowicz, Sandra Smaługa, Amelia Zoń, Kamila Kowalska, Alicja Dardzińska, Milena Kuliś, Wiktoria Dąbkowska, Aleksandra Sobierańska, Emilia Trzonkowska oraz Oliwia Tomasiewicz.