Świetne wiadomości napłynęły z Białegostoku. Koszykarki Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży awansowały do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci i już wkrótce powalczą o złoty medal.
Turniej rozgrywany jest w hali Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku. W rywalizacji udział biorą cztery zespoły: SP 4 Łomża, SP 45 Białystok, SP 47 Białystok oraz SP 1 Wysokie Mazowieckie.
W meczu półfinałowym zawodniczki z Łomży zmierzyły się z drużyną z Wysokiego Mazowieckiego. Nasze reprezentantki od początku kontrolowały przebieg spotkania i pewnie zwyciężyły 44:18, zapewniając sobie miejsce w wielkim finale.
Po spotkaniu zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie ukrywał trener zespołu Marcin Piotrowski.
- Dziewczęta zagrały bardzo dobre spotkanie. Byliśmy skoncentrowani od pierwszych minut, dobrze broniliśmy i skutecznie wykorzystywaliśmy swoje sytuacje w ataku. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy w półfinale - podkreśla trener Marcin Piotrowski.
Szkoleniowiec przyznaje również, że przed finałem drużyna ma jasno określony cel.
- Awans do finału to już duży sukces, ale nie zamierzamy się zatrzymywać. Dziewczęta ciężko pracowały przez cały sezon i wierzę, że stać nas na zdobycie złotego medalu - dodaje Piotrowski.
Reklama
W meczu o mistrzostwo województwa SP 4 Łomża zmierzy się z gospodyniami turnieju - ekipą SP 47 Białystok.
Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży reprezentują: Anna Trzonkowska, Aleksandra Wysocka, Alicja Wybraniak, Klara Wybraniak, Zuzanna Taraszkowska, Zofia Pupik, Oliwia Załęcka, Martyna Przewodek, Aniela Nowacka, Julia Zalewska, Zofia Fraszczyk oraz Zuzanna Żyznowska.