UKS 4 Łomża odniosło kolejne zwycięstwo w Podlaskiej Lidze U-13, pokonując Żubry Białystok 52:15. To trzecia wygrana z rzędu młodych koszykarek z Łomży, które prowadzą swoje zmagania pod okiem trenerów Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando łomżanek. Po pierwszej kwarcie wynik wynosił 19:0, a kolejne odsłony tylko potwierdziły przewagę UKS 4 Łomża: 11:4, 12:4, 10:7.
To była dobra okazja, by poćwiczyć niektóre elementy taktyczne. Każda zawodniczka miała dziś szansę pokazać się na parkiecie. Nasze dziewczęta były o rok młodsze od rywalek, a mimo to zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli - podkreśla trener Marcin Piotrowski.
Kolejne wyzwanie już w sobotę, tym razem w lidze mazowieckiej U-12. Rywalkami łomżanek będą koszykarki z Sokołowa Podlaskiego, a mecz na ich parkiecie rozpocznie się o godzinie 15:30. Spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie, ponieważ zagrają najlepsze drużyny, które do tej pory zdobyły komplet punktów.
UKS 4 Łomża - Żunry Białystok 52:15 (19:0, 11:4, 12:4, 10:7)
UKS 4 Łomża: Patrycja Laszkowska 2, Zofia Pupik, Julia Zalewska 2, Oliwia Załęcka 2, Anna Trzonkowska 11, Zuzanna Piotrowska 2, Alicja Wybraniak 8, Zuzanna Taraszkowska 6, Aniela Nowacka 5, Zofia Fraszczyk 8.