W sobotę 24 stycznia drużyna koszykówki chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży gościła na meczu koszykówki rozegranym pomiędzy Legią Warszawa a drużyną z Siedlec, wygranym przez gospodarzy 69:39. Wyjazd na to spotkanie możliwy był dzięki Prezesowi ŁKS 1926 Jarosławowi Kuleszy, który go zasponsorował.
- Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Jarosławowi za umożliwienie nam wyjazdu na ten mecz. Dla koszykarzy II LO było to wielkie przeżycie i przyjemność obejrzeć w akcji na żywo swoich idoli i jednocześnie starszych kolegów - przyznaje opiekun łomżyńskich koszykarzy Konrad Haponik.
W Legii grają dwaj absolwenci II LO, Lukasz Wilczek - pierwszy rozgrywający tej drużyny oraz Damian Zapert, który w sobotnim meczu z powodu kontuzji nie mógł zagrać.
Największe wrażenie wywarło jednak spotkanie i możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z pierwszym Polakiem, który zagrał w najlepszej lidze świata NBA, Cezarym Trybanskim.
- Czarek powiedział, że marzenia spełniają się ale tylko wówczas, gdy są poparte wielką pracą. Jego słowa potwierdził Lukasz Wilczek, który wywodzi się z Łomży i który jest wzorem sportowym i osobowościowym dla młodych koszykarzy II LO - przekazuje Haponik.