Drużyna koszykówki chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego wywalczyła wicemistrzostwo województwa podlaskiego. W rozegranym wczoraj w sali VI LO w Białymstoku (środa 11 marca) finale licealiady łomżyńscy koszykarze dali się wyprzedzić tylko drużynie z VI LO w Białymstoku. Trzecie miejsce zajął zespół Liceum Ogólnokształcącego z Łap.
Do wczorajszego finału licealiady awansowały drużyny VI LO Białystok, LO Łapy, II LO Łomża i II LO Białystok.
- Pierwszy mecz VI LO z II LO Białystok zakończył się zwycięstwem VI LO. W drugim meczu wystąpiły zespoły II LO Łomża z LO Łapy i to był, jak się okazało, dla nas najważniejszy mecz. Ponieważ w rozgrywkach
zasadniczych przegraliśmy z Łapami sześcioma punktami, ten mecz w finale musieliśmy wygrać przynajmniej siedmioma punktami, aby wskoczyć przed drużynę z Łap i to nam się udało. Pokonaliśmy przeciwnika 44 do
36, co dało nam wicemistrzostwo województwa - relacjonuje opiekun koszykarzy II LO z Łomży Konrad Haponik.
Sukces ten został jednak okupiony pewnymi stratami zdrowotnymi zawodników. Urazy mięśniowe, wybite palce czy gorączka nie pozwoliły rozwinąć pełni możliwości w kolejnym meczu.
- Tym bardziej jestem dumny z chłopaków, że mimo tych przeciwności wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, pokazując jednocześnie ogromną wolę walki na boisku - chwali swoich podopiecznych Haponik.
W trzecim meczu turnieju II LO Białystok przegrało z LO Łapy. Tym samym Łapy zdobyły brązowy medal. W ostatnim meczu, o mistrzostwo województwa, spotkały się drużyny VI LO Białystok i II LO Łomża.
- Z powodu strat w ludziach, jakie ponieśliśmy w poprzednim meczu, nie byliśmy w stanie podjąć skutecznej walki i dość wysoko przegraliśmy ten mecz - przyznaje Konrad Haponik.
Wyniki finału licealiady województwa podlaskiego w koszykówce chłopców:
VI LO Białystok 25pkt II LO Łomża 23pkt LO Łapy 23pkt II LO Białystok 21pkt