Wczoraj w Piątnicy odbyła się kolejna edycja "Krainy Świętego Mikołaja", która przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i uczestników. Gminna Hala Sportowa w Piątnicy dosłownie pękała w szwach, a parkingi w pobliżu były szczelnie zapełnione samochodami rodzin z dziećmi, które przybyły, by wspólnie przeżywać świąteczne emocje.
Wydarzenie wystartowało o godzinie 12:00, jednak już chwilę przed oficjalnym rozpoczęciem sala była wypełniona po brzegi. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.
Cieszy mnie bardzo taka duża frekwencja. Kraina Świętego Mikołaja to niewątpliwie wydarzenie potrzebne oraz cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców, którzy znakomicie się bawią. Z całą pewnością będzie to wydarzenie cykliczne, które będziemy organizowali też w latach następnych - mówił obecny podczas wydarzenia Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Ryszard Kozicki.
Reklama
Tego dnia wszyscy ci, którzy przyjechali do Krainy św. Mikołaja, mieli możliwość wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, a także uczestniczenia w warsztatach plastycznych, podczas których było można wykonać własnoręcznie ozdoby bożonarodzeniowe. Nie zabrakło również kiermaszu bożonarodzeniowego, na którym wszyscy mieli szansę znaleźć oryginalne i piękne prezenty pod choinkę.
Główną atrakcją wydarzenia był oczywiście Święty Mikołaj, który tym razem przybył nie z Laponii, tylko "z Piątnicy, no bo skąd!" Dzieci z radością podchodziły do niego, by porozmawiać, przytulić się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jego pojawienie się na sali wzbudziło ogromny entuzjazm wśród najmłodszych, a rodzice z chęcią uwieczniali te chwile na fotografiach.
Nie zabrakło również gościa specjalnego- Śnieżynki, w której rolę wcieliła się Julia Jakubiak, Miss Województwa Podlaskiego 2024.
„Kraina Świętego Mikołaja” to nie tylko atrakcje dla dzieci, ale także doskonała okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Nie dziwi więc, że już teraz wójt Piątnicy zapowiedział, iż „Kraina Świętego Mikołaja” stanie się wydarzeniem cyklicznym.