Ekipa Prefbetu-Sonarol Łomża znakomicie zaprezentowała się podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Lubinie. Podopieczne i podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego przywieźli z zawodów aż cztery tytuły wicemistrzowskie, pokazując znakomitą formę i determinację.
Największą gwiazdą zawodów została Martyna Krawczyńska, która jako jedyna zawodniczka spośród 707 zgłoszonych uczestników zdobyła aż trzy medale mistrzostw Polski. Krawczyńska zdobyła srebro na dystansie 2 km w kategorii seniorek, srebro na 2 km w kategorii U-23, a także srebro w rywalizacji drużynowej kobiet razem z Moniką Dubiellą i Ewą Jagielską.
- Królową polowania jest Martyna Krawczyńska. Jej wyniki to prawdziwy popis talentu i pracy, jakie włożyliśmy przez cały sezon. Martyna zrobiła sobie wspaniały prezent na urodziny - podkreśla Korytkowski.
Reklama
Dodatkowo srebrny medal wywalczyła Kornelia Rusiłowicz w biegu na 3 km U-18.
Inni zawodnicy Prefbetu-Sonarol Łomża również pokazali się z dobrej strony: czwarte miejsce zajęła Dubiella Monika (2 km), zaledwie 30 cm dzieliło ją od medalu. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Ewa Jagielska (9. miejsce, 8 km), Sylwia Walczak (10. miejsce, 8 km), Mateusz Niemczyk (11. miejsce, 8 km), Konrad Zaleski (22. miejsce, 3 km U20) oraz Dawid Kalinowski (28. miejsce, 5 km U18). Dodatkowo 8. miejsce na 5000 m U-20 zajęła Karolina Guska (Znicz Biłgoraj), podopieczna trenera Korytkowskiego od zaledwie trzech miesięcy.
Sezon okazał się niezwykle udany dla ekipy Prefbetu-Sonarol Łomża.
- Zadowolenie jest ogromne. Kończymy sezon z 13 medalami Mistrzostw Polski, w tym 12 moich podopiecznych, a najwięcej bo aż 9 miejsc na podium należy do Martyny Krawczyńskiej. Dodatkowo moja zawodniczka otrzymała powołanie na przełajowe mistrzostwa Europy w Portugalii - podsumowuje trener Korytkowski.