Reklama

Królowe koszykówki z Łomży. Piotrowski, Olszewska i Komorowski stworzyli „maszynę” do wygrywania! [FOTO]

Ogromny sukces młodych koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży! Reprezentantki z naszego miasta wywalczyły złoty medal finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci i zapewniły sobie awans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Gdyni.

Turniej rozegrano w hali Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku. W rywalizacji uczestniczyły cztery drużyny: SP 4 Łomża, SP 45 Białystok, SP 47 Białystok oraz SP 1 Wysokie Mazowieckie.

W półfinale zawodniczki z Łomży zmierzyły się z ekipą z Wysokiego Mazowieckiego. Od pierwszych minut łomżanki narzuciły własne warunki gry i pewnie zwyciężyły 44:18, meldując się w wielkim finale.

Największe emocje przyniósł jednak mecz o złoto. Podopieczne Marcina Piotrowskiego, Aleksandry Olszewskiej i Mariusza Komorowskiego stanęły naprzeciw gospodyniom turnieju SP 47 Białystok. Po niezwykle zaciętym i widowiskowym spotkaniu koszykarki z Łomży wygrały 40:34 i sięgnęły po mistrzostwo województwa.

Reklama

- To ogromny sukces dla całej naszej drużyny i szkoły. Dziewczyny pokazały charakter, ambicję i wielkie serce do walki. Jestem dumny z tego, jak prezentowały się przez cały turniej i jak radziły sobie pod presją. Ten złoty medal to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy na treningach - podkreśla trener Marcin Piotrowski.

Radości po końcowym gwizdku nie ukrywała również trenerka Aleksandra Olszewska.

- W tych zawodniczkach drzemie ogromny potencjał. Od początku wierzyliśmy, że możemy osiągnąć coś wielkiego. W finale pokazały świetną organizację gry i ogromną determinację. To zwycięstwo jest piękną nagrodą za ich zaangażowanie i codzienny wysiłek - mówi Aleksandra Olszewska.

Reklama

O sukcesie z dumą mówi także trener Mariusz Komorowski.

- Budowaliśmy ten zespół krok po kroku i dziś widzimy efekty naszej pracy. Dziewczyny stworzyły fantastyczną drużynę, która wspiera się zarówno na boisku, jak i poza nim. W najważniejszych momentach zachowały spokój i pokazały sportową dojrzałość. Awans do ogólnopolskiego finału w Gdyni to wielkie wyróżnienie dla całego łomżyńskiego sportu - zaznacza Mariusz Komorowski.

Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży reprezentowały: Anna Trzonkowska, Aleksandra Wysocka, Alicja Wybraniak, Klara Wybraniak, Zuzanna Taraszkowska, Zofia Pupik, Oliwia Załęcka, Martyna Przewodek, Aniela Nowacka, Julia Zalewska, Zofia Fraszczyk oraz Zuzanna Żyznowska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości