Reklama

Krzysztof Ogrodziński nowym trenerem ŁKS-u

04/07/2017 05:57

Pochodzący z Wyszkowa, były zawodnik i trener Bugu Wyszków Krzysztof Ogrodziński jest nowym trenerem drużyny seniorów Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Nowy szkoleniowiec rozpocznie swoją pracę w sobotę 8 lipca, natomiast biało-czerwoni powrócą do treningów dwa dni wcześniej pod opieką nowego asystenta trenera... Marcina Mroczkowskiego.

Krzysztof Ogrodziński pochodzi z Wyszkowa i od lat związany jest z Bugiem Wyszków, którego był wychowankiem. W przeszłości występował w barwach tego klubu. Później był trenerem grup młodzieżowych. To właśnie jego wychowankiem jest z powodzeniem występujący w ŁKS-ie Damian Gałązka.

Wiosną 2012 roku Ogrodziński objął w Bugu zespół seniorów, z którym pomimo znacznego osłabienia kadrowego w przerwie zimowej zajął 3. miejsce w IV lidze mazowieckiej. To osiągnięcie przyniosło mu w tym właśnie roku tytuł trenera roku w Wyszkowie. Prawdopodobnie w sobotę 8 lipca zarząd ŁKS-u zorganizuje konferencję prasową, na której oficjalnie zaprezentuje nowego szkoleniowca, który z kolei przedstawi swoją wizję prowadzenia drużyny.

Reklama

Nowy trener będzie miał do pomocy również "nowego" asystenta. Po raz kolejny funkcję tę obejmuje trener drużyny juniorów starszych w MŁKS-ie Marcin Mroczkowski. Ma być to kolejny krok w kierunku zacieśnienia współpracy pomiędzy klubami,

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe w drużynie, to nie wszystko jeszcze wiadomo, ale część z nich już wyszła na jaw. Z całą pewnością w nowym sezonie nie zobaczymy już w biało-czerwonych koszulkach Pawła Drażby, Mariusza Baranowskiego czy Bartosza Kaszubowskiego. Barw ŁKS-u nie będzie już także bronił Oliwer Wienczatek, który otrzymał propozycję gry w II lidze, którą przyjął. Jego nowym klubem będą Błękitni Stargard. W Łomży pozostanie natomiast Gałązka, który powróci pod skrzydła swojego dawnego trenera. Damian miał ofertę z ŁKS-u Łódź, którą przyjął po "awansie" łodzian do II ligi, jednak ostatecznie klub z Łodzi zdecydował się na innego zawodnika. ŁKS będzie też w dalszym ciągu reprezentował Marek Kaliszewski, który okazał się wiosną dużym wzmocnieniem łomżyńskiej ekipy.

Reklama

Na sobotę 8 lipca zaplanowany został pierwszy sparing ŁKS-u, a przeciwnikiem ma być Ruch Wysokie Mazowieckie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości