W niedzielę zawodnicy Butterfly Łomża rywalizowali w II eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w sezonie 2025/2026.
Zawody odbyły się na pływalni 25 m w Centrum Sportów Rekreacyjnych WUM w Warszawie i zgromadziły aż 813 zawodników z 83 klubów pływackich. Gościem specjalnym imprezy była znana polska pływaczka Paulina Peda.
Reprezentanci Butterfly Łomża na medal
W zawodach wystartowali: Zuzanna Piaścik, Filip Borkowski oraz Ksawery Brzeziński.
Zuzanna Piaścik zanotowała bardzo dobre występy, zajmując 12. miejsce zarówno na 100 m stylem dowolnym, jak i 100 m stylem motylkowym.
Filip Borkowski uplasował się na trzecim miejscu w wyścigu na 100 m stylem klasycznym, zdobywając tym samym brązowy medal, a w konkurencji 200 m stylem klasycznym zajął 6. miejsce.
Ksawery Brzeziński również sięgnął po brąz, zajmując 3. miejsce na 100 m stylem motylkowym, a na 100 m stylem dowolnym wywalczył 7. pozycję.