Złamała się jedna z latarni stojących przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Ciężki słup upadł tuż obok przejścia dla pieszych.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Nowogrodzkiej. Leżącą latarnię zauważył przejeżdżający tamtędy patrol łomżyńskiej policji.
Jak ustaliliśmy, monitoring zarejestrował ciężarówkę MAN, która zahaczyła o latarnię, w wyniku czego ciężki słup przewrócił się na chodnik tuż obok przejścia dla pieszych. Kierowcy nie było jednak na miejscu.
Okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniali policjanci. Obecnie czynności prowadzone są w kierunku wykroczenia. Jeśli straty będą wyższe niż 500 zł - sprawa trafi do "dochodzeniówki".