Zamość był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w których świetnie zaprezentowali się zawodnicy KS-u Prefbet-Sonarol Łomża. Podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego wrócili z zawodów z dorobkiem dziewięciu medali oraz wysokim trzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej.
W zawodach wzięła udział liczna, 35-osobowa ekipa z Łomży, która zdobyła łącznie 68 punktów w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Ten wynik uplasował klub na czwartym miejscu wśród ponad 200 klubów z makroregionów całej Polski.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mateusz Bujno, który zdobył złoty medal w biegu na 300 metrów z czasem 36,38 sekundy (rekord życiowy) oraz srebrny medal na 100 metrów (11,46 sekundy, również rekord życiowy). Dzięki tym wynikom Bujno zapewnił sobie awans na Mistrzostwa Polski U16, które odbędą się w Lublinie w dniach 20–21 września.
Srebrne medale zdobyli również:
Igor Kamiński - 1000 m (2:41,42 – rekord życiowy),
Maja Odachowska - rzut młotem (28,58 m),
Karol Maleszewski - rzut młotem (29,04 m).
Na najniższym stopniu podium stanęli:
Krystian Sadowski - 600 m (1:32,09 – rekord życiowy),
Łukasz Grochowski - rzut oszczepem (35,00 m),
Jakub Jabłoński - rzut młotem (24,23 m),
Marek Kuc - bieg na 110 m przez płotki (20,17 sekundy).
Do grona zawodników, którzy wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski U-16 dołączył także Igor Kamiński, który pobiegnie na dystansie 1000 metrów.
W zawodach w Zamościu z powodzeniem rywalizowały również zawodniczki KOKiS Kolno. Natalia Jarzyło zajęła czwarte miejsce w biegu na 600 metrów (1:46,93), a Patrycja Szczech była szósta na 100 metrów (13,33 sekundy), zdobywając dla swojego klubu łącznie 4 punkty.