Zarzuty dotyczą nierzetelnego przeprowadzenia procedur przetargowych i przekładania nierzetelnych faktur za wykonanie prac, a także posiadania środków odurzających.
Jak informowaliśmy kilka dni temu policja na polecenie Prokuratury Rejonowej w Łomży zatrzymała sekretarz Starostwa Powiatowego w Łomży. Dzisiaj organy ścigania wydały komunikat w tej sprawie.
- Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Beacie J.-D., która pełniąc funkcję publiczną sekretarza Starostwa Powiatowego w Łomży dopuściła się przestępstw polegających na nierzetelnym przeprowadzeniu procedur przetargowych na prace remontowe prowadzone w budynku Starostwa Powiatowego w Łomży doprowadzając w ten sposób Powiat Łomżyński do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz przeciwko Robertowi S., który działając wspólnie i w porozumieniu z Beatą J.-D. przekładał nierzetelne faktury za wykonanie prac na rzecz Starostwa Powiatowego w Łomży czym działał na szkodę Powiatu Łomżyńskiego- informuje Prokuratura Rejonowa w Łomży.
Reklama
Oskarżeni usłyszeli łącznie 17 zarzutów.
- Beata J.-D. podejrzana jest o popełnienie czynów z artykułu 231 § 2. K.K.w zbiegu z artykułami 270 § 1 i 3, 271 § 1, 273 § 1, 286 § 1 i artykułu 11 § 1. Tych zarzutów jest 7,a ósmy dotyczy artykułu 62 § 1 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii- powiedziała Joanna Czaplicka, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży.
Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień, fałszerstwa materialnego i intelektualnego, a także oszustwa i posiadania środków odurzających. Grozi jej za to do 10 lat pozbawienia wolności.
Wspólnik sekretarz starostwa usłyszał łącznie 9 zarzutów dotyczących oszustwa i fałszerstwa.
Decyzją sądu obydwoje zostali tymczasowo aresztowani. Beata J.-D. w areszcie spędzi miesiąc, natomiast jej wspólnik został zatrzymany na okres trzech miesięcy.
Postępowanie znajduje się w fazie wstępnej.