Już wkrótce do zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 dołączy nowy członek zarządu. Będzie nim, skierowany jako przedstawiciel prezydenta Łomży, doradca Mariusza Chrzanowskiego - Mariusz Giełgut. Zarząd ŁKS-u czeka tylko na oficjalne pismo z ratusza w tej sprawie, po czym dokooptuje do składu zarządu nowego członka.
Informację o skierowaniu swojego przedstawiciela do zarządu ŁKS-u 1926 potwierdził prezydent Mariusz Chrzanowski.
- Mamy taki zapis w statucie, że określoną liczbę nowych członków możemy jako zarząd dokooptować w trakcie kadencji sami, bez konieczności zwoływania w tym celu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia - przypomina prezes klubu Jarosław Kulesza.
Do skierowania swojego przedstawiciela do zarządu klubu zachęcał Kulesza jeszcze w trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Ma to poprawić pozycję klubu w rokowaniach z potencjalnymi sponsorami pokazując, że władze miasta są żywo zainteresowane rozwojem ŁKS-u. Zdaniem prezesa Kuleszy, zaangażowanie władz miasta podnosi wiarygodność klubu i często może przechylić szalę na korzyść klubu przy podejmowaniu przez firmy decyzji o sposorowaniu. Podobne zdanie wyraził przedwczoraj również prezydent Mariusz Chrzanowski w rozmowie przed naszymi kamerami z okazji 100 dni swoich rządów w Łomży.
W przeszłości w zarządzie ŁKS-u (starego) zasiadali już przedstawiciele władz miasta, by wspomnieć choćby o zastępcach prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Przypomnijmy, że św. pamięci wiceprezydent Krzysztof Choiński był wiceprezesem klubu, a wiceprezydent Marcin Sroczyński przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.