Reklama

ŁKS już z pucharem!

01/06/2016 09:56

ŁKS 1926 Łomża po raz kolejny zdobył Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Tym razem jednak odbyło się to w nieoczekiwanych okolicznościach, ponieważ puchar trafi do Łomży bez rozgrywania meczu finałowego. Dąb Dąbrowa Białostocka zrezygnował bowiem z gry w zaplanowanym na dziś spotkaniu.

Sygnały od klubu z Dąbrowy dotarły do ŁKS-u już w ubiegłym tygodniu. Dąb zwrócił się z propozycją zmiany terminu rozgrywania finału na 15 czerwca ze względu na problemy kadrowe. Z powodu nadmiaru żółtych kartek i aż sześciu kontuzjowanych piłkarzy w drużynie z Dąbrowy musiałoby zagrać aż ośmiu młodzieżowców. Dąb chciał uniknąć kompromitacji, która w takim przypadku byłaby niemal pewna i poprosił o przełożenie meczu.

Jak informuje dyrektor ŁKS-u Anna Chorążak, do klubu nie wpłynęło żadne pismo z Dąbrowy Białostockiej z prośbą o przełożenie meczu. Choć więc nieoficjalnie łomżyński klub wiedział o problemach kadrowych Dębu, nie mógł nawet się do tego odnieść.

Reklama

W dodatku termin spotkania finałowego znany był już dawno. Jeśli trener ŁKS-u mógł tak żonglować składem, żeby większość podstawowych zawodników była gotowa do gry w finale, to trener Dębu, zresztą były zawodnik ŁKS-u Robert Speichler, również miał taką możliwość.

W tej sytuacji, ponieważ zgodnych z przepisami powodów do przełożenia meczu nie ma, a rywal się na to nie zgadza, puchar trafi do Łomży walkowerem.

Dziś do wiadomości ŁKS-u dotarło już oficjalne pismo podpisane przez prezesa Dębu Dąbrowa Białostocka Mieczysława Sołowieja, a skierowane do Podlaskiego ZPN o treści:

Reklama

"LKS Dąb Dąbrowa Białostocka rezygnuje z udziału w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, który ma się odbyć w dniu 01.06.2016 r. o godz. 17:00 w Dąbrowie Białostockiej".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama