Piłkarze ŁKS-u 1926, po zwycięstwie 2:0 w ćwierćfinałowym spotkaniu z Orłem Kolno rozegranym wczoraj w Kolnie, awansowali do 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski. Tym samym wykonali pierwszy krok do realizacji założonego wcześniej celu, jakim jest ponowne zdobycie pucharu na szczeblu województwa.
Obie bramki dla biało-czerwonych padły w drugiej połowie meczu. Pierwsza była bardzo wyrównana z powodu... wiatru, który mocno przeszkadzał zespołowi trenera Mateusza Miłoszewskiego w konstruowaniu akcji ofensywnych. Z tych sprzyjających okoliczności nie potrafili jednak skorzystać piłkarze IV-ligowego Orła Kolno.
Po zmianie stron sytuacja odwróciła się. Teraz wiatr pomagał biało-czerwonym, którzy jako zespół przewyższający umiejętnościami gospodarzy skorzystał z pomocy natury i strzelił dwa gole autorstwa Michała Sadowskiego i Daniela Lemańskiego.
W półfinale ŁKS zmierzy się z kolejnym IV-ligowcem, KS-em Michałowo. Mecz rozegrany zostanie 11 maja w Michałowie.