:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Dzień strażaka z awansami i nowym wozem GR "Nadzieja" [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 12/05/2019 20:59

Gaszą pożary, ratują życie poszkodowanym w wypadkach drogowych i zawsze pomagają w kryzysowych sytuacjach. - Mówi się, że strażak tym się różni od innych, że spieszy tam, skąd inni uciekają - mówił wiceminister Jarosław Zieliński. Na łomżyńskim Starym Rynku świętowano dzisiaj Dzień Strażaka. Uroczystości przyglądali się korzystający z wiosennej pogody mieszkańcy.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony  jest 4 maja, czyli w dzień wspominania w kościele katolickim świętego Floriana - patrona wszystkich strażaków. Z uwagi na szereg działań, które podejmują strażacy, pomagając ludziom i ratując ich dobytek, nie wszędzie udało się zorganizować uroczystość tego samego dnia. Łomżyńskie uroczystości odbyły się w niedzielę 12 maja, a rozpoczęły się mszą świętą w łomżyńskiej katedrze. Po mszy pochód z orkiestrą na czele dotarł na Stary Rynek. Wyróżniający się mundurowi otrzymali dzisiaj odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie zawodowe, które wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

- Po czym poznać strażaka? Taka odpowiedź najprostsza jaka się nasuwa mogłaby brzmieć - po mundurze. Na pewno tak, ale jest inna definicja tego właśnie znaku rozpoznawczego strażaka. Mówi się, że strażak tym się różni od innych, że spieszy tam, skąd inni uciekają - mówił wiceminister Jarosław Zieliński, dziękując mundurowym za czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli.

Zieliński poinformował, że w tym roku zaplanowano zakup aż 480 wozów, z czego 30 trafi do województwa podlaskiego. Dla porównania, w poprzednim roku było to 380 pojazdów. Na terenie powiatu łomżyńskiego służbę rozpoczęły wtedy 3 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

Podczas uroczystości ks. Radosław Kubeł poświęcił nowy pojazd we flocie Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Czerwony, strażacki ford transit do Łomży trafił ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

lomza

Łomża: Dzień strażaka z awansami i nowym wozem GR "Nadzieja" [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • gość 2019-05-12 21:38:14

  @ minister Jarosław Zieliński : a dlaczego " Czerwony, strażacki ford transit ... ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie" nie został przekazany Polskim Jednostkom Ratowniczym tylko wzbogacił majątek prywatnej Firmy wrogiego państwa Watykan ! - przypomnę o TARGOWICY , Powstaniu Styczniowym czy 2 Wojnie i pakcie z Niemcami jakby kto nie pamiętał to przypominam że Watykan to od 1000 lat największy Polski wróg ! ,

 • Obserwator - niezalogowany 2019-05-12 21:57:19

  A co tam robią posłudzey z parafii krzyża, z nich strazaki takie? Hahahhaha jak z koziej...

 • gość 2019-05-12 22:18:14

  poczytajcie jak w zambrowie kazali pucować wóz psp bo zieliński przyjechał i kluczyki wręczał do nowego nibysamochodu.a samachód od miesiąca w służbie.żal strażaków bo pajacowi szlutować muszą

 • gość 2019-05-12 22:51:58

  Benia nie na tą impre kiecka

 • Gość - niezalogowany 2019-05-12 22:59:35

  To nadziejii brakuje jeszcze teraz policji do kolekcji hahaha "poczujemy się bezpieczniej"

 • gość 2019-05-13 00:19:01

  A gdzie włodarze miasta? Benia z Zielińskim robią piknik bez Mariusza?

 • gość 2019-05-13 07:09:47

  ministrze a co tam z Ustawą 447 z USA ? ... lepiej niech minister rozdaje konie i wozy drabinaste dla OSP bo konie to i przy drodze trawy pojedzą ze strugi wody napiją i dalej polecą ,,, ale jak minister zacznie realizować w/w 447 to nie będzie na paliwo dla Polskiej Straży to i ten samochodzik za 900.000 co postawiony w Drozdowie w stodole to tylko za gołębnik będzie służyć !

 • gość+++ - niezalogowany 2019-05-13 07:12:13

  Kubeł pomny na nauczanie Jezusa który mówi ; "zburzcie tę świątynię" POWinien zdążać do tego by alfonsom+ rzymsko katolicki "bórdel" podpalić czytam zbórzyć "poprawcie mnie jak się mylę" zamiast niczym żuk gnojowy dla dobra potomstwa zatroskany o źródło "gówno prawdy" (taki Tishneryzm post factum Bareizmu ) tuczyć przed sobą grupę ratowniczą z nadzieją ten "burdel" ratujących na poziomie marności doczesnych "szczątków" Kościoła ... C U R V A(wł)KOŚCIOŁA z jego C U R V A(wł)WIARĄ plus C U R V A(wł)NADZIEJĄ + (i) C U R V A(wł)PRAWĄ PRAWOSKRĘTNIE POKRĘCONĄ MIŁOŚCIĄ BLIŹNIEGO .... do siebie samego Kubeł Matka jest Święta jak mówił papież F. jest nietykalna ale Kościół to nie jest burdel mama dbająca o ks.zKórwySynów z logiką ks.alfonsów dbających o Kościół jak o własny interes w jakim "PAKIET KONTROLNY" z jakim SIŁA NIECZYSTA sprawuje "PAKIET WIĘKSZOŚCIOWY" dzierżąc straż w duchu skoliozy duchowej istot rozumnych (por. Rdz. 3, 15-do nadal) potomstwa Ojca którego Jezus nazywa diabłem (zob. J 8, 44-do nadal) wskazując na cnotę ("dziewictwo") Matki (dziedzictwo CZYSTOŚCI odległe od rela...relatywizmu reli...religijnych arcy kapłanów) wpisane przykazanie "NIE CUDZOŁÓŻ" ... nie współżyj ze zły duchem dbając o Kościół jak biblijni kapłani o Świątynię .... Ks.Kubeł z tymi datami gromadzonymi przy świątyni blisko ci do wczesnego Judasza por. Mk 6, 9 - do nadal a ty Ks.Kubeł masz więcej niż dwie suknie ty masz suknie kapłana strażaka medyka przyświątynnego zomowca ormowca i tak dalej cała szafa szmat potrzebnych do celebracji wojskowego drylu a nie szmata zdobi człowieka ... Ks.Kubeł kiedy będziesz o tym myślał zdejmij swoje sandały jak Mojżesz gdyż pismo przed którym stoisz jest święte jak krzak gorejący

 • gość 2019-05-13 07:31:06

  Kubeł tylko się na tek krzak gorejący nie wylej ("ducha nie gaście") ze swoją strażacką logiką idąc Bogu na chwałę Ojcu na ratunek ... takie jego mistyczne ciało Boże jakie nosi Maka Kościół obojga płci (vide dekalog 4-te)

  w Kościele umartwionym na modlitwie w kościele umartwionych na umyśle trzeba doprecyzować raczej gaście złego ducha byście się nie pomylili i nie zgasili ducha z domu Ojca Jezusa ratując kulturę anty Chrystusów co się w ornat ubrali z kościoła czyniąc jaskinię zbójców a z Matki zakładniczkę sprowadzoną na poziom przedmiotu kultu kultury klęczącej przed religijnym bałwochwalczym materializmem o którym na wstępie w rozwinięciu dekalogu

 • gość 2019-05-13 08:07:15

  @ gość 2019-05-12 21:38:14 : -


  przecież Zieliński to nauczyciel to skąd on ma znać HISTORIĘ Polski

 • gość 2019-05-13 10:24:34

  "Małgośka mówią mi..." :)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-13 10:30:45

  Koszty utrzymania tych zabawek grupy nadzieja są ogromne płacimy za to my poprzez kolejne dotacje są to w większości pojazdy uprzywilejowane na które nie ma zniżek 100(% ubezpieczenie

 • gość+++ - niezalogowany 2019-05-13 10:41:18

  że Watykan to od 1000 lat największy Polski wróg ! ????????????? przecież Watykan to dopiero od Mussoliniego dostali Kardynałowie Rzymscy w białych rękawiczkach cudzymi rękami pracując nad spełnieniem swoich pożądań manipulowanych w układach laterańskich zakończonych Roku Pańskiego 1929 Traktatami laterańskimi podpisanymi aktem wdzięczności "LUDZI DOBREJ WOLI" głaskanych (takie gŁaski) z urzędu nauczycielskiego kościoła ingerujących w parafialne kubły myśli politycznej ptfu kluby myśli patriotycznej otaczanej opieką duszpasterską parafialnymi ks.fałszywymi prorokami wtedy ks.faszystami wychowanymi na piersi ojców rzymskiego wyznania wiary od których przejęli kul t urę noszenia "czarnych koszul" i "czarnych sumień" na których nie widać żadnej skazy ... gdyby faszyści wygrali z koalicją do której należeli komuchy Mussolini nie skończyłby jak stare zużyte rękawiczki ... jeszcze trochę by odżył jak hiszpański król podżegany do najazdu na niewiernych anglikanów zagrażających "jedności" kościoła tak samo jak "armia czerwona" jakiś czas po tem kiedy ten kościół się podzielił z powodu konfliktów nie dających się pogodzić z nauczaniem Kościoła przez prostego Jezusa (lewaka) i Papieży prawych (jak wieża Babel) tak samo świętych jak osobowość wieloraka "głowy kościoła" JPII-ego "pierwszego wśród równych"

 • Major Suchodols - niezalogowany 2019-05-13 10:46:51

  No to jeszcze założyć komórkę jednostki antyterrorystycznej "nadzieja" przy parafii i będzie wszystko grało

 • gość++++++++ - niezalogowany 2019-05-13 10:49:27

  @ gość 2019-05-13 08:07:15 że Watykan to od 1000 lat największy Polski wróg ! ????????????? przecież Watykan to dopiero od Mussoliniego dostali Kardynałowie Rzymscy w białych rękawiczkach cudzymi rękami pracując nad spełnieniem swoich pożądań manipulowanych w układach laterańskich zakończonych Roku Pańskiego 1929 Traktatami laterańskimi podpisanymi aktem wdzięczności "LUDZI DOBREJ WOLI" głaskanych (takie gŁaski) z urzędu nauczycielskiego kościoła ingerujących w parafialne kubły myśli politycznej ptfu kluby myśli patriotycznej otaczanej opieką duszpasterską parafialnymi ks.fałszywymi prorokami wtedy ks.faszystami wychowanymi na piersi ojców rzymskiego wyznania wiary od których przejęli kul t urę noszenia "czarnych koszul" i "czarnych sumień" na których nie widać żadnej skazy ... gdyby faszyści wygrali z koalicją do której należeli komuchy Mussolini nie skończyłby jak stare zużyte rękawiczki ... jeszcze trochę by odżył jak hiszpański król podżegany do najazdu na niewiernych anglikanów zagrażających "jedności" kościoła tak samo jak "armia czerwona" jakiś czas po tem kiedy ten kościół się podzielił z powodu konfliktów nie dających się pogodzić z nauczaniem Kościoła przez prostego Jezusa (lewaka) i Papieży prawych (jak wieża Babel) tak samo świętych jak osobowość wieloraka "głowy kościoła" JPII-ego "pierwszego wśród równych" ... i tak dalej jak wyżej ... z góry widać lepiej to "miasto na górze" zwieńczające koszty utrzymania miejscowej wierchuszki piramidy społecznej przy której 2% PKB na służby mundurowe do pilnowania jej dorobku materialnego i niematerialnego (duchowego) to jeszcze nie wszystko

 • gość 2019-05-13 11:05:14

  @ gość 2019-05-13 08:07:15 że Watykan to od 1000 lat największy Polski wróg ! ????????????? Mussolini był też ojcem chrzestnym to on nadał państwu kościelnemu nazwę Watykan do wzgórza rzymskiej dzielnicy wyłączonej z jurysdykcji państwa włoskiego zresztą nie tylko tego Mussolini było ojcem ... a Kościół matką ... owocującą w tym C U R V A(wł)związku twórczym ... Traktaty uznawały papieża za osobę świętą vide pro forma "santo subito" zobowiązywały Włochów niezależnie od wyznania do płacenia tVAT'u (taki trybut) na rzecz Watykanu. Osoby tam mieszkające w granicach prawa własności vatykańskiej zostały uznane za nietykalne. jak ks.pedofile w kościele czytam w Kościele jak komu pasuje w Polsce bo kto podnosi rękę na Księdza ten czyni ataki na Kościół .... na kościół na KUL_t_urę wtajemniczenia i wykluczenia na Polskę+

 • gość 2019-05-13 12:38:34

  @ gość 2019-05-13 11:05:14 .. "Watykan" jest kontynuatorem "Państwa Kościelnego " i niejako spadkobiercą Cesarstwa , więc dobrze mówi że kk to " największy wróg" i OKRADA Polskę " od 1000 lat "

 • gość 2019-05-13 12:51:58

  Druhu Arturze piękna focia. Było zapytać ministra czy by nie dorzucił 400tyś na garaż w Drozdowie. I po jakieś 3tyś/mieś na jego ogrzewanie. Jak stał stary trup bez wody to kosztowało to 1.5tyś/mieś(Jeziorko w gotowości i KSRG 400zł/mieś).
  Może w tym Drozdowie druhowie pędzą na prądzie? Jak tak to niech chociaż poczęstują. Oczywiście Drozdowo to kolejny wielki sukces poprzedniego wójt.
  I jeszcze się tylko spytam kiedy "pojadą" na złom te wszystkie graty złomy co stoją po remizach i generują ogromne koszty a nigdy do pożaru nie pojechały i nie pojadą.

  – Niech będzie pochwalony Święty Florian!
  – I dziewczynka z zapałkami!

 • gość 2019-05-13 13:11:20

  @ minister Jarosław Zieliński : czy Pan minister pamiętał aby we wszystkich wozach bojowych ZAINSTALOWAĆ " CZUJNIKI SZYBKIEGO SPADKU PALIWA" ? ? ! ! ... bo po Gminie to legendy krążą że kierowca to hektary za darmo orał , a do pożaru nie wyjechał bo paliwa zabrakło

 • gość 2019-05-13 13:16:26

  @ gość 2019-05-13 12:51:58 : jak gonione 2X to i jakość lepsza i zdrowsza , to i prądu więcej idzie , a jak jest produkcja ciągła to i zużycie prądu ciągłe

 • gość 2019-05-13 13:32:47

  O__O hahahaha hahahaha hahahaha

 • gość+++ - niezalogowany 2019-05-13 13:49:23

  @ gość 2019-05-13 11:05:14 .. "Watykan" jest ... takim spadkobiercą jak ja dziedzicem dziedzictwa (nieodpowiedzialności) "sukcesji apostolskiej"

 • gość 2019-05-13 14:28:41

  Mała poprawka. W niektórych remizach nawet jakiegokolwiek wozu nie ma a koszty są.
  Pan Wójt przedstawił koszty zużycia energii elektrycznej w I kwartale 2017 r. przez wybrane jednostki OSP na terenie Gminy Piątnica: Nowy Cydzyn – 2 400 zł, Murawy – 3 062 zł. Kalinowo – 1 898 zł. Kosaki – 484 zł, Krzewo – 669 zł, Rakowo-Boginie – 1 116 zł, Kisielnica – 2 080 zł, Dobrzyjałowo – 1 722 zł. Czarnocin 1 164 zł, Jeziorko – 461 zł, Budy Czarnockie – 160 zł, Drozdowo – 4 554 zł, Żelechy – 767 zł, Niewodowo 1 748 zł, Górki – Sypniewo - 694 zł, Kownaty – 709 zł. Podobne kwoty są w roku 2018.

 • gość 2019-05-13 16:45:20

  przy takim zużyciu prądu to sie należy po LITRZE co miesiąc na każden lożny przełtyk

 • gość 2019-05-13 17:36:18

  Nadzieja to firma która ma ratowników,strażaków ,policjanta a jeszcze brakuje komórki jednostki antyterrorystycznej ,poszukiwaczy przestępstw seksualnych dla całego województwa................

 • gość+++ - niezalogowany 2019-05-13 18:02:38

  Nadzieja to firma taka ja ta przy jakiej wzbogacił się apostoł Judasz

 • gość 2019-05-13 19:05:17

  Nadzieja to firma taka ja* ta przy jakiej wzbogacił się apostoł Judasz "poprawcie mnie jak się mylę"

 • Drozdowo - niezalogowany 2019-05-13 19:38:08

  W remizach są też świetlice wiejskie , zebrania, imprezy więc normalne że jest zużycie energii - w Murawach i Żelechach są nawet Msze św. - ale Głupi i Głupszy tego nie ogarniają i wszystko ich dziwi i szokuje. U nas w Drozdowie pod licznik remizy podłączony orlik - o czym piszący poprzedni napastliwy post Głupszy powinien wiedzieć. Poprzednicy pozyskiwali miliony w tym na Drozdowo a Głupi i Głupszy prubują to dyskredytować choć swoich osiągnięć nie mieli nie mają i pewnie tak będzie choć Głupszy nieżle piecze kurczaki - mógby piec na gminnych festynach / na coś by się wtedy przydał

 • Piątniczanin - niezalogowany 2019-05-13 20:22:58

  Dalej nie rozumiem dlaczego jest tyle ataków na byłego wójta Piątnicy. Dobry skromny człowiek z masą pomysłów na rozwój Gminy. Szkoda ze przegrał

 • gość 2019-05-14 08:18:11

  Piątniczanin - niezalogowany 2019-05-13 20:22:58 ... ks.Pedofile to dobrzy skromni ludzie z masą pomysłów na rozwój Kościoła ... szkoda że tak wielu piątczanin tego nie rozumie i sobie na Honorowego obywatela biorą dawcę "darów hierarchicznych" które nie wiele wspólnego mają z darami ducha świętego ... Jeszcze nigdy tak wielki kościół nie zawdzięczał tak wiele tak nielicznym

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rekuperacja - Wentylacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - rekuperacja. Możliwość dotacji w programie „CZYSTE POWIETRZE” System pozwala odzyskać 91% ciepła..


KSIĘGOWY / KSIĘGOWA z

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość..


Praca Biurowa / Export! Firma

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osobę na stanowisko biurowe ds. obsługi klienta hurtowego na rynku zagranicznym. Praca polega na..


Majsterkowicz. 18zł/godz

Nasza firma działa od 15 lat. Wykonujemy proste naprawy i renowacje starych przedmiotów. Jeżeli jesteś pracowitą osobą która szybko się uczy i nie..


Sprzedam M4 w Łomży

Sprzedam mieszkanie znajdujące się w zasobach ŁSM przy ulicy Niemcewicza 10. Mieszkanie składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki i wc. Do mieszkania..


Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Praca w Hiszpanii dla

Praca dla osób z doświadczeniem przy oddzielaniu mięsa od kości w Binefar min. 3,5 roku doświadczenia Oferujemy: pracę stałą lub sezonową,..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"