Reklama

Łomża: Odwiedziny w szpitalu wstrzymane! Jedna pacjentka izolowana

04/03/2020 14:24

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży całkowicie wstrzymano odwiedziny hospitalizowanych pacjentów - informację potwierdza p.o. dyrektora szpitala dr Joanna Chilińska. Jedna pacjentka jest izolowana.

Wczoraj (3.03) wstrzymano odwiedziny w oddziale obserwacyjno-zakaźnym i oddziale pediatrii. Od dzisiaj (4.03) wprowadzono zakaz odwiedzin chorych w całym szpitalu.

Głównym powodem wprowadzenia zakazu jest sezonowa grypa. Joanna Chilińska, p.o. dyrektora szpitala przekazuje nam, że zauważalne jest zwiększenie ilości pacjentów hospitalizowanych właśnie z powodu zwykłej grypy. Personel będzie monitorował jednak sytuację epidemiologiczną w Polsce i Europie.

Łomżyński szpital nie jest jedyny. Zakaz odwiedzin wprowadzono też m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Reklama

Koronawirus w Łomży?

Jedna pacjentka hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży znajduje się w izolacji. Pobrano już od niej materiał do badań. Testy przekazane zostały do Państwowego Zakładu Higieny, a szpital czeka obecnie na wyniki badania.

Według informacji przekazanych podczas dzisiejszego briefingu wojewody, w Podlaskiem sytuacja jest "stabilna". Pod nadzorem epidemiologicznym jest 106 osób. Są one potencjalnie zdrowe, ale przyjechały z terenów zagrożonych.  3 osoby są jednak hospitalizowane w związku z infekcją górnych dróg oddechowych. Pobrano od nich materiał diagnostyczny.

Reklama

Namioty przed szpitalami

Dzisiaj w dwóch szpitalach w województwie podlaskim:  Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym z siedzibą przy ul. Żurawiej 14 i Wojewódzkim Szpitalu w Suwałkach przy ul. Szpitalnej 60 Państwowa Straż Pożarna przeprowadza ćwiczenia praktyczne, których celem jest sprawdzenie i doskonalenie procedur działania podczas wystąpienia koronawirusa.  Ćwiczenia dotyczą wsparcia służby zdrowia przez Państwową Straż Pożarną, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni doraźnych izb przyjęć do badania osób.  Podlaski Urząd Wojewódzki podkreśla, że działania mają charakter wyłącznie prewencyjny. Ich celem jest potwierdzenie gotowości na każdy możliwy scenariusz.

Reklama

Chociaż z założenia są to tylko ćwiczenia, ustawione dziś namioty zostaną na swoich  miejscach  i nie będą  zwijane aż do odwołania.

Koronawirus jest w Polsce

Przypominamy, że koronawirus jest już w Polsce - potwierdził to dzisiaj rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Chodzi o pacjenta w województwie lubuskim, który leży w szpitalu w Zielonej Górze. 

Łomżyński szpital ma obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nałożył na osiem szpitali w regionie obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzja podjęta została  w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem. Stan podwyższonej gotowości ma oznaczać możliwość  zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Reklama

W Podlaskiem stan podwyższonej gotowości obowiązuje w następujących placówkach:

1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

2. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

3. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku

4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim

5. Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie

6. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce

7. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Reklama

8. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości