- Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce - przekazał podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Chory mężczyzna czuje się dobrze.
O sprawie informują ogólnopolskie media. Szef resortu zdrowia przekazał podczas konferencji prasowej, że w Polsce pojawił się pierwszy, potwierdzony przypadek koronawirusa.
– Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa – mówił Łukasz Szumowski.
Chodzi o pacjenta w województwie lubuskim, który leży w szpitalu w Zielonej Górze. Mężczyzna czuje się dobrze. Przyjechał z Niemiec.Osoby, które miały kontakt z mężczyzną zostały objęte kwarantanną.
Jak podał Szumowski, na ponad 560 wykonanych testów na obecność koronawirusa, tylko ten jeden dał dodatni wynik.
Do 3 marca na świecie odnotowano już ponad 90 tys. 663 potwierdzone przypadki COVID-19.