Reklama

Łomża: Piątuś Cup 2019 [FOTO]

04/06/2019 08:19

Pola Langiewicz z Bielska-Białej wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2019. Rozstawiona w turnieju z numerem jeden zawodniczka w finalne 6:3 6:2 pokonała Karolinę Rajcę z Łodzi.

14 tenisistek niemal z każdego regionu Polski rywalizowało przez ostatnie dni na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W eliminacyjnej fazie turnieju mecze rozgrywane były w czterech grupach, każdy z każdym, natomiast w fazie finałowej systemem pucharowym. W półfinale tenisowej imprezy zameldowały się Julia Cieśluk z Warszawy oraz Oriana Gniewkowska reprezentująca Sopot.

Aniela Galińska, tenisistka UKS Return Łomża, rozegrała trzy pojedynki - dwa pierwsze przegrała, natomiast w trzecim 6:1 6:1 pokonała Angelikę Koszubowicz z Białegostoku.

Reklama

- Aniela jest o trzy lata młodsza od rywalek i w turnieju zbierała doświadczenie, wykazując się wolą walki i dobrym przygotowaniem technicznym - przekazuje Tomasz Waldziński 

Młode tenisistki rywalizowały o nagrody rzeczowe i puchary, ale także o cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP organizowany był przez UKS Return Łomża i III LO. 

zdj. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości