W Łomży doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał 8-letni chłopiec kierujący hulajnogą elektryczną. Został on potrącony przez samochód osobowy.
Zdarzenie miało miejsce dzisiaj 17 czerwca około godz. 10.30. Nieletni, a dokładnie ośmioletni chłopiec poruszał się hulajnogą elektryczną, będąc pod opieką matki. Został on potrącony przez samochód osobowy.
Dziecko jadąc na hulajnodze elektrycznej, jechało po ścieżce rowerowej. Dziecko nie powinno poruszać się takim urządzeniem, nie ma odpowiedniego wieku i nie posiada karty rowerowej. Kierujący toyotą 37-latek - trzeźwy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, znajdującym się na ścieżce rowerowej. Dziecko zostało zabrane do szpitala - informuje Urszula Brulińska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Łomża.
Reklama
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wyjaśniają jego dokładne przyczyny, a tym samym apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów drogowych przez wszystkich uczestników ruchu.