Reklama

Łomża też pobiegła po posiłki [FOTO]

19/09/2015 13:58

Prawie 2,1 tys. posiłków "wybiegali" dziś w Łomży uczestnicy I PKO Biegu Charytatywnego. Biegała dziś cała Polska. Na dwunastu stadionach, dokładnie o godz. 9.10, wystartowały sztafety, które miały jeden cel. Zdobyć fundusze na posiłki dla niedożywionych dzieci.

Udział w łomżyńskim biegu wzięło 58 pięcioosobowych sztafet, które przez pełną godzinę biegały dookoła stadionu. Każde okrążenie to jeden posiłek ufundowany przez bank PKO BP dla niedożywionych dzieci w Polsce. W Łomży udało się tych okrążeń zrobić aż 2098 i tyle posiłków trafi do potrzebujących.

Na stadionie miejskim w Łomży pojawili się dziś biegacze z całego regionu. Najwięcej oczywiście z Łomży, ale także z Białegostoku czy Węgorzewa. Najlepsza sztafeta zdołała w ciągu godziny zrobić aż 49 okrążeń. Pokonała w ten sposób dystans prawie 20 km. Nie wynik sportowy był tu jednak najważniejszy, a charytatywny wymiar imprezy.

Reklama

W Łomży rozdziałem posiłków pomiędzy potrzebujące dzieci zajmie się wskazany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego Caritas Diecezji Łomżyńskiej, do którego trafią środki finansowe przekazane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Zapraszamy do oglądania obszernej fotorelacji z dzisiejszej imprezy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości