Koszykarki UKS 4 Łomża przypieczętowały swój tytuł mistrza województwa podlaskiego w kategorii U-15, wygrywając szósty mecz w Podlaskiej Lidze.
Ich rywalem był zespół UKS Mechaniak Białystok, w którym występują zawodniczki trenujące na co dzień w Max Basket Wysokie Mazowieckie.
Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości z Łomży 117:35, co zapewniło drużynie tytuł mistrzowski już na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Po sześciu rozegranych meczach bilans UKS 4 Łomża to imponujące 6 zwycięstw i 0 porażek.
- W meczu zaprezentowałyśmy bardzo dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty, co pozwoliło nam budować przewagę. Solidna obrona oraz liczne przechwyty skutecznie utrudniały rywalkom rozegranie akcji i miały duży wpływ na końcowy wynik - przyznaje kapitan zespołu Sandra Smaługa.
Reklama
W składzie zwycięskiego zespołu znalazły się: Maja Białomyzy, Zofia Szpak, Sandra Smaługa, Amelia Zoń, Kamila Kowalska, Alicja Dardzińska, Milena Kuliś, Wiktoria Dąbkowska, Aleksandra Sobierańska, Emilia Trzonkowska, Oliwia Tomasiewicz oraz Hanna Mucha.
Trener Michał Piotrowski wyraził dumę z osiągnięć swojej drużyny.
- Jestem niezwykle dumny z zespołu, który sięgnął po tytuł Mistrza Województwa już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Przez cały sezon imponowaliśmy skutecznością w ataku, zdobywając w każdym meczu ponad 100 punktów, co jest najlepszym dowodem naszej jakości i zespołowej pracy. Oczywiście chcemy wygrać także dwa pozostałe spotkania ligowe, jednak coraz mocniej koncentrujemy się już na dwumeczu z zespołem z województwa mazowieckiego, który zdecyduje o awansie do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Niezależnie od rywala, czeka nas bardzo trudne zadanie, ale wierzę w swój zespół i jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania - twierdzi.
Reklama
UKS 4 Łomża udowodnił, że w tym sezonie jest zespołem nie do zatrzymania, a ich mistrzowski tytuł jest w pełni zasłużony.