Reklama

Łomżanki z pełną dominacją. Ich bilans to 17 zwycięstw i 0 porażek!

17/05/2026 10:35

Koszykarki GUKS-u Olimpijczyk Łomża w kolejnym spotkaniu II etapu Mazowieckiej Ligi U-14 odniosły efektowne zwycięstwo nad UKS-em MKK Siedlce 90:33.

Po siedemnastu rozegranych meczach Łomżanki pozostają niepokonane, legitymując się imponującym bilansem 17 zwycięstw i 0 porażek.

Od pierwszych minut gospodynie narzuciły rywalkom własne warunki gry. Skuteczna ofensywa, agresywna obrona i bardzo dobra współpraca całego zespołu sprawiły, że zawodniczki z Siedlec nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. Każda z koszykarek dołożyła swoją cegiełkę do wysokiego zwycięstwa, a przewaga GUKS-u rosła z każdą kwartą.

- Dziewczyny po raz kolejny pokazały ogromny charakter i bardzo dobrą organizację gry. Cieszy mnie przede wszystkim zaangażowanie całego zespołu oraz konsekwencja w realizacji założeń taktycznych. Bilans 17-0 jest efektem ciężkiej pracy na treningach i wzajemnego zaufania w drużynie - podkreślił trener Daniel Chojnowski.

Reklama

Szkoleniowiec zaznaczył również, że mimo znakomitych wyników drużyna pozostaje skoncentrowana na kolejnych wyzwaniach.

- Nie możemy się zatrzymywać. Przed nami ostatni mecz ligowy i chcemy zakończyć sezon równie mocnym akcentem. Dziewczyny zasługują na ogromne brawa za to, jak prezentują się przez cały sezon - dodał Chojnowski.

W barwach GUKS Olimpijczyk Łomża wystąpiły: Zuzanna Niewińska (kapitan), Oliwia Tomasiewicz, Hanna Mucha, Oliwia Kozłowska, Irsana Khamzaeva, Wiktoria Pawlik, Natalia Pędzich, Emilia Trzonkowska, Alicja Wybraniak, Nadia Dąbkowska oraz Klaudia Kneć. Sztab szkoleniowy tworzą trenerzy Daniel Chojnowski i Włodzimierz Wójcik.

Reklama

Ostatni mecz ligowy w tym sezonie łomżyńskie koszykarki rozegrają 29 maja 2026 roku przed własną publicznością. Rywalem będzie Huragan Wołomin.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości