Na wspólny trening i wymianę doświadczeń umówili się wczoraj bokserzy z Łomży i Ostrołęki. Do Łomży przyjechało czterech pięściarzy z sąsiedniego miasta, by w sparingach wymienić się doświadczeniami. Przywiózł ich doświadczony trener Bogusław Mierzejewski, który w samych superlatywach wyrażał się o łomżyńskim klubie.
- Przed laty, kiedy jeszcze prowadziłem Ostrowiankę Ostrów Mazowiecka, poznałem Zbyszka Maleszewskiego. Wtedy często przyjeżdżaliśmy do Łomży, mieliśmy wspólne zgrupowania. Później przez długi czas nie funkcjonowałem w boksie, a teraz wróciłem i podejmujemy znowu wspólpracę - mówi Bogusław Mierzejewski, który jako emerytowany oficer Policji wrócił do pracy szkoleniowej z młodzieżą.
- Tutaj mamy bardzo blisko i jakoś zawsze ciągnęło mnie w tę stronę. Dlatego dzisiaj przyjechaliśmy, żeby trochę sobie "zadaniowo" posparować. Myślę, że ta współpraca będzie kontynuowana, bo jest z pożytkiem zarówno dla moich chłopaków, jak i tutejszych. Mamy ambitne cele, podobnie jak Zbyszek Maleszewski, a taka współpraca i kontakty pomiędzy zawodnikami, którzy nie znają się aż tak dobrze jak z kolegami ze swojego klubu, pomoże ich rozwijać i dążyć do osiągania wyznaczonych celów - tłumaczy Mierzejewski.
Z kolei jeśli chodzi o łomżyńskich pięściarzy, to ich trener ma już w planie najbliższy występ jednego ze swoich wychowanków w tworzone właśnie od podstaw ogólnopolskiej lidze bokserskiej. Liga ma ruszyć pod koniec lutego i szansę na reprezentowanie Okręgowego Związku Bokserskiego w niej ma Piotr Arnista.
- Pierwszy mecz będziemy mieli 28 lutego. Odbędzie się on w Sokółce. Walczyć będziemy prawdopodobnie z okręgiem lubelskim, a wystartują kategorie wagowe od 56 kg do 91 kg w młodzieżowcach, osiem walk. Odbędzie się też pięć walk seniorów. Natomiast mecz ligowy w Łomży będziemy starali się zorganizować 25 lub 26 kwietnia - tłumaczy Zbigniew Maleszewski.
O powołaniu do drużyny reprezentującej okręg decydować będzie powołany przedwczoraj przez zarząd związku trener koordynator. Został nim znany, były zawodnik Grzegorz Kiełsa.
- Czy Piotrek zostanie do udziału w lidze powołany, to jest decyzja trenera. Ja, nawet jako prezes OZB Białystok, nie mogę i nie chcę na te powołania w żaden sposób wpływać, bo to trener będzie odpowiedzialny za wyniki, a ja będę go z nich rozliczał. Ja w kompetencje trenera nie mogę wchodzić - stwierdza Maleszewski.
Wcześniej jednak niż mecz ligowy będziemy mieli okazję oglądać walki naszych pięściarzy w Łomży podczas Międzynarodowych Mistrzostw Podlasia, które w naszym mieście zorganizowane zostaną w dniach 27-29 marca.
- Przyjeżdżają Niemcy, Rosja, Litwa, prawdopodobnie Białoruś. Być może pojawi się też cała kadra Polski. Walki rozgrywane będą we wszystkich kategoriach wiekowych, być może zorganizujemy też walki seniorskie.
Z pewnością w przygotowaniach do kolejnych zawodów pomocna będzie współpraca z zaprzyjaźnionym trenerem z Ostrołęki i jego podopiecznymi, wśród których są medaliści Mistrzostw Polski, co gwarantuje wysoki poziom walk sparingowych i dobre przygotowanie do startów.